Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha apuka nem adja...

Mit tehetek ha apuka nem adja vissza a gyereket?

Figyelt kérdés

apukától eljöttem a 3 éves fiammal kicsit több mint féléve

néha elviszi magához a gyereket és fizet gyerektartást, viszont semmiről nincs papírunk

Nem voltunk házasok így válni nem kellett. Bosszút akar rajtam állni amiért eljöttem a fiammal tőle. Van egy olyan megérzésem hogy arra készül, hogy jön a gyerekért hogy elvigye magához, de nem fogja visszaadni. Ilyen esetben mit lehet tenni? Neki is ugyanannyi köze van a gyerekhez mint nekem. (Azt hozzá tenném hogy soha nem csinált semmit a gyerek körüli teendőkben.) Tisztességesen nevelem a fiamat, jelenleg saját keresetem nincs, de van hol laknunk, van miből eltartani a fiamat. Kérlek segítsetek hogy ha oda kerülne a sor, hogy ténylef megtenné hogy elviszi, és nem hozza nekem vissza a fiamat akkor mit tegyek majd?? És mennyi esélyem lenne,hogy nálam helyezzék el a gyereket? Hozzám ragaszkodik a fiam, én voltam/vagyok ott neki mindig.


dec. 28. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ügyvédet akivel végigbeszéled a konkrét helyzetet. Mi itt a körülmények ismerete nélkül csak féligazságokat tudunk mondani.
dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
"jelenleg saját keresetem nincs", hát akkor vélhetően buknád a gyermekelhelyezési pert.
dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DK-s ***** válasza:
43%

Ha törvényileg is ő az apa, tehát a nevén van, akkor azonnal indíts meg egy gyermekelhelyezési pert. A többit majd az ügyvéd mondja. EZZEL INDÍTS!


Ha nincs a nevén, akkor ha elviszi, simán küdld rá a zsarukat. Bűncselekmény, családi jogállás megváltoztatása.

dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 DK-s ***** válasza:
0%
*küldd
dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DK-s ***** válasza:
17%

#2-nek:


Te minden ilyen kérdésnél benyögöd ezt a b'romságot?


Az anyagi helyzetnek semmi köze a gyermek-elhelyezéshez. Nem függvénye.

dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
5: Hogyne lenne.
dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Amíg nincs bírósági ítélet a gyerekelhelyezésről, addig a gyerek otthona a ti közös otthonotok. Ha te onnan elvitted a gyereket, akkor ő azonnal hívhatta volna a rendőrséget és téged ugyan nem, de a gyerekét visszahozathatta volna.

Na de azóta eltelt fél év. Nem tudnám megmondani, hogy most megtehetné-e ugyanezt. Viszont a gyereket nevelni ugyanannyi joga van, mint neked, vagyis ha magánál tartja, és pláne a volt közös otthonotokban, akkor amíg a bíróság ítéletet nem hoz, addig vissza nem tudod szerezni.

Az is színezheti a képet, hogy te és a gyerek jelenleg hová vagytok bejelentkezve.

Amúgy, amíg nincs gyerekelhelyezés, addig tartásdíjról sem lehet beszélni. Szóval, ha a férfi ad, akkor örülj, de ha nem ad, a gyerekelhelyezésig semmit se követelhetsz tőle.


Én úgy látom, az a te piszok nagy szerencséd, hogy a párod nem jártas a jogban, valamint nem tud (nem akar, nem jut eszébe) ügyvédhez fordulni, hogy az kiokosítsa.

dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmit se tehetsz ellene.

Sőt, ha van egy kis esze és minimális jogi tapasztalata, akkor ez a logikus lépés amit tennie kell.


Ezek után egy jó ügyvéddel fel tudja építeni, hogy te léptél ki, te rúgtad fel az élettársi közösséget, vagyis te voltál felelőtlen, és ő maximálisan el tudja látni egyedül is a szülői feladatait, felelős emberként.

dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3.

Haha.

Én annyit mondtam a rendőröknek, mikor a nő rámküldte őket hogy jöjjenek be, átadtam a gyerek iratait, ide volt bejelentve aztán mentek is a ge ci be.

A gyerek meg maradt itt!!!


Retkes kú rvák mehetnek a világba, senkit se érdekel, de az ember gyermeke nem cserélhető árucikk.

dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!