Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolóban álló helyzetben...

Parkolóban álló helyzetben belém tolattak, de rajtam követel kártérítést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következőképp jártam két ünnep között:

Az egyik áruház parkolójában kerestem helyet, de előttem nekiálltak kitolatni, megálltam megvárni amíg a másik befejezi a műveletet (ki tudja mióta várt már, nagy volt a forgalom a parkolóban). Ez idő alatt a tőlem jobbra parkoló kocsival belém tolattak. Én kocsimban nem keletkezett kár, láthatóan a másikban sem. Kiszálltunk megnézni, majd mindenki ment a dolgára. Viszont aznap este az egyik helyi facebook csoportban a másik kocsi tulaja ingerült posztban követelte, hogy azonnal jelentkezzen az XY... rendszámú kocsi tulaja (azaz én) mert hogy tönkrement a tolatóradarja, vagy megy a rendőrségre. Tény, be van kamerázva a parkoló.


Szóval most ha az emberünk megteszi a feljelentést, mi lesz? Én álltam a parkoló egy "utcájában", ő meg oldalról belém tolatott. És ezek szerint neki ebből tetemes kára keletkezett, nekem meg semmi.

Járt már így valaki?



jan. 2. 07:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Engedd el. Kicsit gondolj már bele logikusan. Ha úgy történt ahogy te állítod, ebből az ég világon semmi bajod nem lehet.
jan. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
így történt.
jan. 2. 07:55
 3/13 Pintér László ***** válasza:
100%
Milyen közlekedési szituáció lenne ahol az lenne a vétkes akibe beletolattak? Ha tolat ki és hirtelen valaki elmenne előtte, de már belement, még akkor is a tolató fél lenne a hibás, nem? Milyen esetben nem a tolató fél lenne a hibás?
jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

“ Milyen esetben nem a tolató fél lenne a hibás?”


Lehetnek szerintem ilyen helyzetek.


Mondjuk ha a tolató mögötti sávnál záró vonal van. Így neki csak tolatásnál jobbról érkezhetnek, bizalmi elv alapján balról nem. Ha valaki szabálytalanul átlépi a záróvonalat és ütköznek, szerintem nem egyértelműen a tolató lenne a hibás.

jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Pintér László ***** válasza:
100%
De egy parkolóban van ilyen? Úgy szabad csak kitolatni, ha meggyőződtél arról, hogy biztonságos és másokat nem akadályozol, veszélyeztetsz. Ha egy mögötted álló autóba beletolatsz, akkor nem győződtél meg kellőképpen, de ha valaki be is hajt mögéd, Neki van elsőbbsége, nem? Illetve megint csak felmerül az, hogy nem győződött meg 100%-osan arról, hogy biztonságban kitolathat. Viszonylag ritkán szoktak száguldozni 100-zal a parkolókban, így azt is nehéz lenne beadni, hogy egyszercsak hirtelen előtte termett. Azért termett hirtelen előtte, mert nem volt eléggé körültekintő, nem számított arra, hogy takarásból jöhet valaki.
jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 nemaRendőrség ***** válasza:
89%
Parkolóból kiállva bármit vinnyog ő a hibás. Ha feljelent akkor kap egy bírságot is a bolondja
jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
:D le akar csak húzni, nem fog a rendőrségre menni mert tudja jól hogy ő hibázott. Csak bízik abban, hogy balek a kérdező.
jan. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pintér László ***** válasza:
100%
Az meg a másik, eszembe se jutott. Lehet alapból rossz volt a radar csak sajnálta rá a pénzt, este meg beugrott Neki, hogy talán ki tudja fizettetni Veled, hátha megijedsz és peren kívül kifizeted.
jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

C.gányok lakta országban ez megy.

Sajnos a becsületes embernek eszébe nem jut, hogy ilyen férgek mikkel próbálkoznak.

Jó időnek el kellett telnie, hogy rájöjjek, vannak bizonyos férgek, akiknek a vérében van a c.gánykodás.

jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
#10 Sajnos manapság ez nem csak a C típusú erőtartalékok képessége, egyre több őshonos is bepróbálkozik ilyennel.
jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!