Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes, ha a bolt nem...

Törvényes, ha a bolt nem ültet munkaerőt a pénztárhoz és a gyorskasszát hagyja meg lehetőségnek csak?

Figyelt kérdés
A településünkön lévő nagyobb kereskedelmi egységbe gyorskasszákat vezettek be és rendszeresen előfordul, hogy nincs senki a pénztárnál. A múltkor tele bevásárlókocsit kellett magamnak lekódolnom, mert a gyorskasszánál álldogáló nő nem hívott pénztárost és nem akartam vitatkozni. Persze mögöttem hatalmas sor lett és roppantul kínos is volt. Szeretném elkerülni ezt a helyzetet és jogilag is tudni, hogy van-e jogom ahhoz, hogy kiszolgáljanak mint vásárlót? A menj más boltba nem játszik, gyalog ez van közel. Köszönöm az értelmes válaszokat! Nem gondolom, hogy rajtam kellene spórolnia a cégnek és azt sem, hogy ottani dolgozó munkáját kelljen elvégeznem, ugyanazért a munkáért ugye én nem kapok pénzt és tízezreket hagyok ott.

jan. 2. 18:38
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
52%

Ez a tendencia már tart egy pár éve, boltonként eltér az előrehaladottság mértéke, de midenhol ebbe az irányba tartanak az események:

1. lépés: növelni az önkiszolgáló kasszák arányát a hagyományos kasszákhoz képest.

2. lépés: növelni a csak bankkártyát elfogadó önkiszolgáló kasszák arányát a készpénzt is elfogadókhoz képest.

3. lépés: egyre gyakrabban nem megnyitni hagyományos kasszákat.

4. lépés: már csak kizárólag önkiszolgáló kasszákat működtetni.

Utolsó lépés: kizárólag csak bankkártyát elfogadó önkiszolgáló kasszákat üzemeltetni.

Párhuzamosan ezzel: egyre jobban kiszorítani a hagyományos kasszákat preferáló kisboltokat. (A Covid járvány alatt rengeteg kisbolt zárt be végleg...)


Tehát hiába lesz törvényes készpénzzel fizetni, ha sehol nem lesz lehetőséged rá.


Üdvözlet a készpénz nélküli Új Világrend küszöbén!

jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vásárlók könyvébe írd ezt be. Nem biztos, hogy használ, biztos, hogy nem árt.
jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Törvényes.
jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 DK-s ***** válasza:
41%

Csak "hajrá".


Simán átbaxható a gép, én is átverem bármikor.


Nemrég volt a hírekben is egy páros, aki így fosztogatta a SPAR-okat.


És a módszer kivédhetetlen, mert a kivédéshez vagy a vonalkódot kellene felváltani valami mással, vagy minden kasszához kellene egy figyelő ember.

jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 DK-s ***** válasza:
56%

egjegyzés:


A multik elfelejtkeztek róla, hogy ez MAGYARORSZÁG! 🤣

jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 DK-s ***** válasza:
46%
*Megjegyzés
jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Ez csak az első lépés a népirtáshoz és természetesen törvénytelen.
jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
100%
Teljes mértékben. Semmiféle jogszabály nem kötelezi a boltot, hogy humán pénztárost tartson.
jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Teli kocsival tuti nem szarakodnék az önkiszolgálónál (pár tétel nem gond nekem se). Ha nem jön rendes pénztáros, akkor otthagyom a kocsit a bolt közepén. Én nem dolgozom ott, nem vagyok se pénztáros, se árufeltöltő.
jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4, milyen módszerről beszélsz? Nem csalás?
jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!