Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthetnek?

Ezért feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Tiktokon baromkodtam az egyik barátnőmmel mert unatkoztunk. Egy kamu profilról beléptünk liveokba és beírtuk a chatbe hogy ,,gáz,, meg hasonlók mindegyikből tiltottak minket nyílván de azért jól szórakoztunk.

A lényeg, hogy beléptünk egy következő liveba és beírtam a chatbe hogy,,ha ilyen hangom lenne nem merném kinyitni a számat" erre a csaj aki kb 15 éves lehetett felállt idegesen és valakihez odament valami olyat mondott hogy ,,nézd mit írt nekem ez az idióta nő" és kikapcsolta a liveot. Szóval erre megilyedtem mert így még senki sem reagált és gyorsan töröltem a profilomat.

Egyik liveba sem léptünk be kétszer egymás után mivel tiltottak. Ennek a lánynak is ez az üzenet elött még annyit irtam be a chatbe hogy ,,de gáz vagy,,

A lényeg ,hogy ez zaklatásnak számít vagy valami? Tehetnek feljelentést?

(Kiskorú vagyok én is)



#feljelentés #Inzernetes zaklatás
jan. 3. 01:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Valószínűleg mindketten életfogytot kaptok amit fegyházban kell majd letöltenetek.
jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Hali, remélem, hogy feljelentenek, és téged, vagy szüleid megbüntetik. Akkor talán tanulsz az esetből, hogy nem pszkálunk ok nélül mást! Ha tényleg csak ennyi írtál, akkor max becsületésrtés szabálysértés, meg talán a kamuprofil használata miatt hamis adattal visszaélés, hogyha más képét használtátok, aki nem közszereplő, és élő személy.
jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Vigyél majd vazelint!
jan. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
De letöröltem a profilt, úgy is megtalálhatnak? Komolyan kerdezem mert nagyon ideges vagyok miatta napok óta
jan. 3. 01:46
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
Hát mivel rendkívüli módon megszaporodtak az internetes trollkodások ezért épp most szigorították az erre vonatkozó paragrafust. Ahogy előttem írták ezért most már fegyházbüntetést is kaphatsz és mivel a kérdésed bizonyítja a bűntett elkövetését és IP cím alapján most már lenyomozható vagy, meg is fogod kapni.
jan. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
71%

A többi válaszolóval ellenetétben most komolyan válaszolok neked, mert én is jártam már a cipődben.

Instagramos trollkodások miatt anno 17-ben fel lettem jelentve, igaz volt egy pár száz követője azért a csajnak.

Fél év börtönbüntetésre lettem ítélve, ami végül csak felfüggesztett lett de iszonyat megalázó folyamat volt, közmunkáznom kellett, kimenni a családhoz bocsánatot kérni, bíróságon megjelenni stb.

Egyszóval ha feljelentenek valószínűleg el is ítélnek. Ha a sértett kiskorú a büntetés akár 2-5 év is lehet. Minél nagyobb a büntetés, annál kevésbé valószínű az enyhítés. Kitartás neked és a családodnak, tudom, hogy ez egy nagyon nehéz folyamat. Szorítok neked barátom!

jan. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%

#4 Miért kell baromnak lenni? Remélem majd elkapnak és napestig olvasgathatod mások barom beszólásait a saját munkádra.

Semmi bajod nem lesz te mamlasz! Max szólnak a szüleidnek és elveszik a telefonod egy évre.

Inkább abba gondolj bele hogy te hogy éreznéd magad ha egy ökör szórakozásból mocskolná amit épp csinálsz csak hogy tönkretegye az estédet!

Szégyelld magad és menj aludni, többet meg ne legyél ilyen rosszindulatú dög másokkal!

jan. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

"nagyon ideges vagyok miatta napok óta"


Lehetsz is, mivel az esetek túlzott elszaporodása miatt ma már drákói szigorral büntetik az ilyesmit. A szomszédom épp ma reggel vitték el trollkodás bűntettének megalapozott gyanúja miatt, azóta senki sem látta.

jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
69%
#1 #3 #8 Ne legyél már kretén. Dehogy viszik el, én tudom, hogy csak viccelődsz, meg ironizálsz, de a kérdező nincsen a helyzet magaslatán, és ezt használod ki! Feljelenthetik, igen, megbüntethetik őt, vagy gondviselőjét, igen. De nem visznek senkit sehová, ennyiért biztosan nem, és ezt te is jól tudod!!
jan. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, nehogy elhidd, amit itt összehordtak. A 6-os próbált komolynak tűnni, de egyértelmű, hogy csak rád akart ijeszteni. Szóval ne aggódj, nem lesz semmi gond.

Ettől függetlenül nem szép amit csináltatok és nem is vicces. Ha valaki időt és energiát pazarol arra, hogy megossza a gondolatait, akkor ne vegyétek el a kedvét ilyesmivel. Még akkor sem, ha baromság amit megoszt, mert lehet, hogy neki nem az. Szórakozni másképp is lehet, ne csináljátok ezt.

jan. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!