Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi munkavállalásnál van...

Külföldi munkavállalásnál van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem van, hogy jelenleg várandós vagyok. És nemsoká megszakítom a munkám és Gyes-re megyek. Viszont a GYES alatt kint leszek külföldön, mert párom és gyermekem apukája külföldi. Szóval olyan kérdésem van, hogy az itthon futó GYES alatt, ott vállalhatok bármiféle bejelentett munkát 8 órában vagy 6-ban? Vagy a 2 együtt nem futhat? Ahova kimegyek az az ország is Uniós tag. Köszönöm a választ

jan. 7. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs
jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Ha külföldön vagy foglalkoztatott, oda adózol, akkor az ottani esetleges támogatásokra vagy jogosult.
jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk nem leszek ott foglalkoztatott, csak ott fogok tartózkodni a gyes alatt, olyankor mi van? Hol tudok én ek utána olvasni?
jan. 7. 21:59
 4/10 A kérdező kommentje:
*ennek
jan. 7. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha be leszel oda jelentve akkor értelemszerűen bukod a gyest ott meg nem kapsz semmit. Ha nem leszel oda bejelentve akkor marad a gyes csak akkor ott magánorvoshoz kell menni ami nem olcsó.
jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Többe fog kerülni a leves mint a husimusi.
jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5. Az nem érdekes. Párom 6000 eurót keres....
jan. 7. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Akkor miért ragaszkodsz ennyire a filléres gyeshez?

jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert még nem döntöttük el hol éljünk. És nekem itthon jó állásom van. Neki meg ott... 😄 Viszont nekem vannak szülők akiknek segíteni kell, neki viszont már nem élnek...
jan. 7. 22:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Nem igazán találtam friss forrást a kérdésre, beteszem a linkjét annak amit sikerült találni:

[link]

[link]

[link]

Ezek alapján nekem ez jött le:

1. 3 hónapnál hosszabb kint tartózkodást be kell jelenteni

2. kiköltözéskor a GYES fizetését átveszi a másik uniós ország, ahol egyébként is biztosítottá válik az anya a lakóhely miatt. A jogosultság a GYES-re megmarad, csak a fizetése a másik ország ellátórendszeréből jön. A GYED-re ez már nem vonatkozik.

3. Amennyiben munkát is vállalnál kint akkor jogosulttá válnál az ottani ellátásokra amit gyermekek után lehet kapni, mint a családi pótlék is meg adókedvezmény vagy GYED-hez hasonló ellátás ha ott van ilyen. De van ahol a férj munkavállalása esetén is jár a családnak hasonló.

4. Semmiképpen nem lehet egyszerre 2 országban biztosított valaki, vagyis ezért kell bejelenteni a kiköltözést, hogy egyszerre csak 1 országtól részesüljön ilyenfajta ellátásban az ember és vele egy országban vonjanak csak le járulékokat miatta. Pl. kint kell fizetni a társadalombiztosításért akkor itthon már ne jelezze az adóhivatal, hogy TB tartozás van és be kell fizetni utólag.

5. maradhatna az itthoni ellátás de akkro nem az adott ország társadalombiztosítási ellátása járna hanem az európai szintű biztosítás ami kevesebb előnnyel járna ha orvoshoz kell menni stb. Az nem fedez mindent, bizonyos dolgok miatt inkább haza kellene utazni stb.

jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!