Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek a javára döntene a...

Kinek a javára döntene a fogyasztóvédelem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy ebook-olvasót elküldtem garanciális javításra, mert elromlott a kijelzője. Külsérelmi nyom ekkor nem volt rajta. Ma írtak, hogy nem tudják garanciálisan javítani, mert meg van repedve a kijelzője. Csatoltak hozzá fényképet, amin valóban látszik a repedés, azonban ez még nem volt rajta, amikor én elküldtem nekik, tehát vagy szállítás közben repedt meg, vagy ők csinálták. Viszont sajnos nem fényképeztem le, mielőtt elküldtem, így nem tudom bizonyítani az igazamat.
jan. 11. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod bizonyítani, akkor eleve ügy sem lesz belőle.
jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miylen indokkal akarnád egyáltalán bekapcsolni a fogyasztóvédelmet?

Van egy készülék, mainek repedt a kijelzöje, ezért nem javítják garanciálisan. Ez teljesen korrekt, ilyen esetben nem érvényes a ganarcia.


Az nem ok eljárás indítására, hogy azt mondod, nem nálad törént a sérülés, ezt bizonyítani is kellene.

jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Mivel kellene bizonyítania, hogy nála még nem volt megrepedve a kijelző? Mielőtt elküldöm, készítek egy fotót, amin ép. És? Utána bármikor megrepedhetett. Akkor rögtön, a futárnál, a szervízben leejtették. Vagy videot kellett volna készíteni a becsomagolásról?
jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem szeretek közvetett módon (pl. postai küldés) intézni, mert bármi ilyen történhet.
jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!