Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes vásárlás esetén a...

Mekkelek589 kérdése:

Internetes vásárlás esetén a fogyasztót megilleti 14 napos elállási jog. Ha a kereskedő csomagban árul több terméket, melyek külön is értelmezhetők és van külön is áruk, akkor a csomag egy részére is érvényeíthető-e az elállási jog?

Figyelt kérdés

2023. szept. 25. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan?

Ha vettél két pólót és az egyik nem kell, akkor visszaküldheted.

Ha vettél egy műszaki cikket, aminek egyes részei külön voltak csomagolva, akkor nyilván nem lehet egy-egy részét visszaküldeni, csak az egészet.

2023. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nem voltam elég konkrét. Több különböző termékről van szó, és amelyek nem alkatrészei egymásnak. Műszaki cikkre lefordítva: a kereskedő csomagban árul számítógépet, nyomtatót, szünetmentes tápot, meg toronyórát. De nekem ebből csak a számítógép kell. De pont az kell, nem más. Visszaküldhetem-e a többit?
2023. szept. 26. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben nem. De próbálkozni lehet.
2023. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!