Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kivételes esetekben nem lenne...

Kivételes esetekben nem lenne jobb visszahozni a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
Például a kéjgyilkosok esetében. Ők egyszerűen menthetetlenek, semmilyen büntetés nincs rájuk hatással, semmire és senkire nincsenek tekintettel a társadalomban. Akkor viszont rájuk miért legyen tekintettel a társadalom sőt még egy életen keresztül a társadalom etesse-itassa őket az adókból? Ilyen esetekben nem kellene visszahozni a halálbüntetést, hogy ezek az alakok is minél előbb oda jussanak ahová valók?

jan. 11. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Inkább engedélyezném a fegyőröknek a vipera használatát.
jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kellene is halál büntetés mi az hogy mégölik a szeretetet és aki tette élhet?
jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

#4

Mond neki is:

[link]

jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy vagyok vele bár lehet hogy rosszul látom, hogy sokkal nagyobb büntetés valakinek, ha több tíz évet, vagy élete hátralevő részét börtönben kell töltenie. Ha meg halálbüntetést kap akkor gyorsan vége és kész...
jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

#4 Nem, senki ne akar emberek halálán élvezkedni, aki ezt a törvényt támogatja, hanem szeretnének igazságos, normális életet élni, és az ilyen hulladékok, akik más ember halálát okozzák, pont nem kellenek a normális élethez egy társadalomban...


Jeleneleg magyarországon: Egy embert megölnek, gyilkos kap 8-10 évet, 12-15 maximum.


Akkor kap csak valaki tényleges életfogytiglant, ha valami nagyon brutális bűncselekményt követ el, és ez nagyon, nagyon nem normális..


Pl mikor néha hallani, hogy valaki bekattan, és lemészárolja az egész családot? És az ilyeneket eltartják 40-45 évig amíg él, az én, te, és normális, dolgozó családok adójából. Pedig az ilyennek kérdés nélkül bitófa járna.

jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
De.
jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az USA-ban kb az allamok feleben ervenyben van a halalbuntetes. Aranyositva kevesebb ezekben az allamokban az eroszakos buncselekmeny, kevesebb a gyilkossag mint hazankban?
jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De, úgy gondolom vannak olyan minősített esetek, ahol lehetne alkalmazni. Viszont én meg is reformálnám az egész büntetés-végrehajtási rendszert.

A börtönök lényege nem csak a büntetés lenne, sokkal inkább a rehabilitáció. Ehhez egyrészt az alap büntetési tételeket megemelném, ellenben mindegyik intézet úgy lenne kialakítva, hogy változatos és társadalmi szempontból hasznos börtönmelók elérhetőek akár az összes rabnak, és ezekben való aktív részvétellel plusz jó magaviselettel sokkal többet is lehetne lefaragni a kapott büntetésből. Vagy akár szakma tanulásával is le lehetne faragni pár évet. Aki meg semmi ilyesmiben nem akar részt venni, az ülje csak le a hosszabbított idejét. Lényeg hogy csak azok kerülhessenek vissza belátható időn belül a társadalomba, akik tesznek is érte, akikről feltételezhető is hogy tényleg megváltoztak, és persze hogy addig se csak vigyék a pénzt, de termeljenek is valamit.

Na és akkor rátérve az olyan súlyos esetekre amikért már életfogytiglan is jár, ott őszintén a legkevésbé sem érdekel hogy mi neki a nagyobb büntetés. Az, hogy élete végéig bezárjuk, eleve azért van, mert olyasmit követett el amiért esélyt sem akarunk neki adni, hogy újra emberek közé mehessen. Akkor meg tényleg minek, hogy akár évtizedekig foglalja mások elől a helyet (igen, tudom, hülyén hangzik, de a börtönkapacitás is véges), eszi el mások elől az ételt, stb. A társadalomnak előnye nem származik abból, hogy minél tovább életben tart mondjuk egy sorozatgyilkost, egy terroristát. Mehetnek a levesbe, és levan a gond...

jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#4 Látod én is ezt akarom. Azokra akik mások halálán élvezkednek, mint például a kéjgyilkosok.
jan. 11. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!