Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet magyar állampolgárnak...

Lehet magyar állampolgárnak külföldi állandó lakcíme?

Figyelt kérdés
Az ideiglenes lakcímem (tartózkodási helyem) Budapesten lenne bejelentve az albérletben ahol lakom. De az állandó lakcímem lehet külföldi cím ahol még sose voltam? És akárhová be lehet jelenteni az állandó lakcímemet, nem kell a tulaj engedélye?

jan. 18. 00:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

"És akárhová be lehet jelenteni az állandó lakcímemet, nem kell a tulaj engedélye?"


Ez milyen hülye kérdés már, de komolyan. Itthon bárhova bejelentkezhetsz állandó lakcímre? Mióta? Akkor szerinted máshol lehet?

jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Itthon bárhova bejelentkezhetsz állandó lakcímre?"

Igen!

"Mióta?"

Hogy jön ez most ide?

"Akkor szerinted máshol lehet?"

Igen, igazad van, akkor külföldön is lehet! Köszi, ez sokat segített!

jan. 18. 01:07
 3/19 A kérdező kommentje:
De nem EU-s állandó lakcímet is elfogadnak a hivatalban? Amerikában lehet állandó lakcímem úgy, hogy sose jártam ott?
jan. 18. 01:11
 4/19 A kérdező kommentje:
Az állandó lakcím bárhol lehet, nem is kell háznak lennie, egy vállati épület is lehet akár, de ez azt is jelenti, hogy nem kell a tulajtól engedélyt kérni, hogy ott legyen az állandó lakcímem? Meg se kell kérdezni, semmi köze hozzá?
jan. 18. 01:14
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amerikaban van a lakcimem de kint is lakok. A magyar lakcimkartyara csak az van rairva hogy kulfoldi lakcim de a cimem nincs rajta.

Miert akarnal kulfoldi allando lakcimet ha nem ott laksz?

jan. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Nekem amerikaban van a lakcimem de kint is lakok. A magyar lakcimkartyara csak az van rairva hogy kulfoldi lakcim de a cimem nincs rajta."

És ez lehetséges úgy is, hogy nincs vízumom, útlevelem és nem jártam ott soha? Nem kell a tulaj engedélye, hogy bejelentsem magam egy ottani épületbe?

"Miert akarnal kulfoldi allando lakcimet ha nem ott laksz?"

De ott lakom csak még nem mentem oda.

jan. 18. 02:01
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem is az állt a lakcímkártyámon, hogy "külföldi cím"

Vajdasági vagyok.

jan. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"igazad van, akkor külföldön is lehet! "


Nem, nem lehet. Nem tudsz csak úgy hasraütésre bárhova bejelentkezni állandóra.

jan. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Fordítva ülsz a lovon kérdező...

Nem lehet akárhol a címed és kell engedély is ahhoz hogy bejelentkezhess valahova. A fidesz által elvégzett törvénymódosítás arra vonatkozik hogy nem büntetik a továbbiakban azt ha nem a bejelentett lakcímen élsz, meg azt sem ha csak úgy bejelentkezel valahova. Ezt csakis azért csinálták hogy a szavazásokkor át tudjanak jelentkeztetni több1000 embert ide-oda az országban, hogy egy-egy választókerületben biztosan nyerni tudjanak.

Külföldön ilyen szabályok nincsenek. Nem jelentkezhetsz be egy német garázsba, vagy repülőtérre vagy mittomén hova akarsz bejelentkezni, mert ahhoz az ingatlan tulajdonosának engedélye kell.

jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

"És ez lehetséges úgy is, hogy nincs vízumom, útlevelem és nem jártam ott soha?"

Nem is akármilyen vízum kell. Fognak keresni a rendőrök, hogy ki az a magyar gyerek aki oda bejelenkezett. KOmolyan megütheted a bokádat.

jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!