Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet magyar állampolgárnak...

Lehet magyar állampolgárnak külföldi állandó lakcíme?

Figyelt kérdés
Az ideiglenes lakcímem (tartózkodási helyem) Budapesten lenne bejelentve az albérletben ahol lakom. De az állandó lakcímem lehet külföldi cím ahol még sose voltam? És akárhová be lehet jelenteni az állandó lakcímemet, nem kell a tulaj engedélye?

jan. 18. 00:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Lehet magyar állampolgárnak külföldi állandó lakcíme?" – lehet.


"De az állandó lakcímem lehet külföldi cím ahol még sose voltam?" – nem igazán. A lakcímbejelentés állami hatáskör; attól függ, melyik országról van szó. Az egyetlen, általam ismert ország, ahol nem kell életvitelszerűen ott laknod, ahová bejelentkezel, az Magyarország. Ugyanakkor, ha életvitelszerűen Magyarországon élsz, be kell jelentened a lakóhelyedet.


"És akárhová be lehet jelenteni az állandó lakcímemet" – nem.


"nem kell a tulaj engedélye?" – attól függ.

jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Nekem is az állt a lakcímkártyámon, hogy "külföldi cím"

Vajdasági vagyok."

Kellett a külföldi tulaj engedélye?

"Külföldön ilyen szabályok nincsenek. Nem jelentkezhetsz be egy német garázsba, vagy repülőtérre vagy mittomén hova akarsz bejelentkezni, mert ahhoz az ingatlan tulajdonosának engedélye kell."

És ez 1000%-ig biztos??? Nem lehet valahogyan megoldani?

jan. 18. 17:30
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"És ez 1000%-ig biztos???"


Ha nem így lenne akkor már fél Pakisztán bejelentkezett volna Nyugat-Európába és mindenki segélyen élne. Magyarországon tartózkodási helyet kb gond nélkül bejelenthetsz, de állandó lakcím bejelentéséhez nálunk is szükségesek "igazolások" vagy jóváhagyások:


[link]


"A bejelentőlapot a lakcímbejelentés teljesítésére kötelezettnek és a jogszabályban meghatározott esetekben a szállásadónak is saját kezűleg alá kell írnia. Szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.

ha a lakcímbejelentéssel érintett ingatlannak több szállásadója van, a szállásadók hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja. Az írásbeli nyilatkozatot be kell nyújtani az eljáró hatóságnak."


"Nem lehet valahogyan megoldani?"

Úgy van kialakítva a rendszer a visszaélések elkerülése és az adózási kötelezettségek miatt, hogy ne lehessen megoldani.

Ha már Cupertinot tagelted be, oda neked vízum is kellene mert az ESTA nem jogosít fel letelepedésre.Az EUn belül nem kell vízum, de ha be is tudnál valami félillegális módon jelentkezni valahova lakhatásra ott azonnal TB és adófizetési kötelezettséged keletkezne, amit nem biztos hogy poén Budapestről intézni...


Te amúgy hány éves vagy? :D

jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12


Nekem igazából a magyar lakcímre való bejelentkezés volt a nagy kihívás. Egy rakás papírt kellett összegyűjteni meg aláírásokat, hogy legyen magyar lakcímem.

De utána meg amikor kiköltöztem Magyarországról, akkor tulajdonképpen akármelyik Kormányablakokban ki tudtam jelentkezni, de nyilván Szegedre mentem, mert vajdaságiként az volt a legközelebb hozzám. Igazából az egész alig pár perc volt, sokkal tovább tartott sorra jutni 😄

Az egész csak annyiból állt, hogy megmondtam az ügyintézőnőnek, hogy ki szeretnék jelentkezni Magyarországról és tulajdonképpen ennyi volt az egész. Mintha kértek volna valamit, hogy mutassam meg a külföldi címem, nekem meg biztos volt valamiféle papír erről a szerbiai lakcímről, de semmi hivatalos vagy ilyesmi, igazából az egészet mondta is az asszony, hogy csak azért kell, hogy legyen mit beleírni a rendszerbe, de igazából lényegtelen. A hangsúly szimplán a kijelentkezésen volt. Igazából szerintem még el is rontotta a külföldi címet, ezt onnan gondolom, hogy amikor ment a liberálisoktól a gyűlöletcunami felént külhoni magyarok felé (mondjuk most is megy ezerrel, de most az ingyenes MÁV miatt), hogy mert mi mocskos orbánnyaló patkányok vagyunk és húzzunk a fenébe, akkor én nem emlékszem, hogy kaptam volna bármiféle levelet a szavazással kapcsolatban, tehát igazából ha akartam volna se szavazhattam volna Orbánra, holott a lakcímkártyámon egyértelműen ott állt, hogy "külföldi cím", tehát a liberálisok szerint már ott kellett volna állnia a fekete furgonnak a házam előtt teli fideszügynökökkel, hogy puskát nyomva a fejemhez kényszerítsenek, hogy Orbánra szavazzak. De mégcsak levelet sem kaptam.

Ami azt jelenti, hogy valószínűleg tényleg alapból elrontották a címet, tehát kijelentkezni Magyarországról egyáltalán nem nagy dolog és tulajdonképpen onnan kezdve, hogy már nincs többet magyar lakcímed, már nem is érdekli őket az új külföldi címed (de mint írtam, fordított esetben, tehát külföldről Magyarországra bejelentkezni sokkal nehezebb és komplikáltabb volt).

Ezért nem is értem ezt a hisztit a liberálisoktók, ők is simán kijelentkezhetnek, 2-3 perc alatt megvan az egész és már ők is szavazhatnak levélben, senki nem tartja őket vissza ettől.


Ez volt az én tapasztalatom. Viszont annyival még kiegészíteném, hogy nekem sosem volt TAJ számom, bár ezt nem is kérdezték meg a Kormányablakban sem, viszont ez abból a szempontból fontos, hogy nekem nem kellett külön kitölteni azt a formulát, hogy nem fizetem tovább a tb-t, hisz addig sem fizettem. (Mondjuk így nem is fogok kapni nettó félmilliós nyugdíjakat, mert a liberálisok szerint mi külhoni magyarok, amint felvesszük az állampolgárságot és csinalunk taj-számot rögtön életünk végéig félmilliós nyugdíjakat kapunk. Csak ugye ez kicsit furcsa lenne, tekintve, hogy tb-m sincs, márpedig tb nélkül nem tudom hogy bírnak akármiféle nyugdíjat is kiosztani).


Tehát én igazából azt mondom neked, hogy a kijelentkezésnél nem a magyar rész a problémás, hanem az az ország ahova te be akarsz jelentkezni, de mint ahogy írtam, az meg nem feltétlenül érdekli a magyar hatóságokat.

jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem így lenne akkor már fél Pakisztán bejelentkezett volna Nyugat-Európába és mindenki segélyen élne."

Ez nem állampolgárság! Semmiféle segéllyel és jogokkal nem jár ha valaki külföldi lakcímet kap! Csak rajta lesz a lakcímkártyán, hogy külföldi lakcím, ezt korábbi válaszolók is leírták! Igazából nincs semmi értelme.

"Magyarországon tartózkodási helyet kb gond nélkül bejelenthetsz, de állandó lakcím bejelentéséhez nálunk is szükségesek "igazolások" vagy jóváhagyások:"

Nem! Te összekevered a kettőt! Pont fordítva! Az állandó lakcím bárhol lehet engedély nélkül, nem is kell háznak vagy lakásnak lennie, akár lehet egy garázs vagy raktárhelyiség is és egyáltalán nem kell ott tartózkodni vagy odamenni. (Nekem csak az kérdéses, hogy külföldi cím is lehet-e állandó lakcím de korábbi válaszolók leírták, hogy igen, nekik is külföldi és nem jártak külföldön, egyszerűen elintézték.) Az ideiglenes lakcím vagyis másnéven tartózkodási hely viszont már sokkal szigorúbb. Az nem lehet olyan hely ahol valaki nem él életvitelszerűen, és ha albérlet akkor kell a tulaj engedélye. Szóval te összekeverted a kettőt. Nekem az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem a Budapesti albérletembe lesz bejelentve amihez kelleni fog az albérlet tulajának engedélye, az állandó lakcímem pedig egy Kaliforniai vállalati épülethez lesz bejelentve amihez nem kell engedély a tulajtól, vezérigazgatótól.

"Úgy van kialakítva a rendszer a visszaélések elkerülése és az adózási kötelezettségek miatt, hogy ne lehessen megoldani."

Nem az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem lenne külföldi!!! Az magyar lesz! Az állandó lakcímem lesz külföldi! Két lakcímem lesz! Semmiféle visszaélésről nincs szó! A tartózkodási hely csak olyan hely lehet ahol életvitel szerűen tartózkodom! Az állandó lakcím bárhol lehet és nem kell ott élni!

"Ha már Cupertinot tagelted be, oda neked vízum is kellene mert az ESTA nem jogosít fel letelepedésre."

Nem kell letelepedni állandó lakcímhez! Az ideiglenes lakcímhez kellene ott letelepedni! Ha letelepedtem akkor már tartózkodási helyem vagyis ideiglenes lakcímem is oda lesz majd bejelentve de az később lesz! Én most az állandó lakcímet kérdeztem!

"Az EUn belül nem kell vízum, de ha be is tudnál valami félillegális módon jelentkezni valahova lakhatásra ott azonnal TB és adófizetési kötelezettséged keletkezne, amit nem biztos hogy poén Budapestről intézni..."

Oriási különbség van a tartózkodási hely és az állandó lakcím között, olvass utána! Az adózást az ideiglenes lakcímhez vagyis tartózkodási helyhez kötik és nem az állandó lakcímhez! Két lakcímmel rendelkezni ami az egyik külföldi nem egyenlő a kettős állampolgársággal! Csak akkor kellene külföldi adót fizetni ha lenne ottani állampolgárságom!

jan. 19. 03:23
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ez nem állampolgárság! Semmiféle segéllyel és jogokkal nem jár ha valaki külföldi lakcímet kap!"


Ezt rosszul tudod.


"Nem! Te összekevered a kettőt! Pont fordítva!"


Belinkeltem a vonatkozó jogszabályt. Az is biztos rosszul tudja...


"Nem az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem lenne külföldi!!! "


Majd magyarázd meg a helyi adóhivatalnak :)


"Nem kell letelepedni állandó lakcímhez!"

Jaa az más. Akkor neked lehetőséged van az USAba bejelentkezni, a többieknek vízum/zöldkártya/engedély szükséges. Melyik kaliforniai hivatal fogja ezt neked bejegyezni?


"Csak akkor kellene külföldi adót fizetni ha lenne ottani állampolgárságom!"


Az összes külföldön élő magyar állampolgár ismerősöm külföldön fizet adót. Biztos mind rosszul tudja, ők is és a helyi adóhivatalok is...



Fájdalmas ezt olvasni.

jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Te azt nem érted, hogy a magyar és egy másik állam szabályozása a lakcímre nézvést egész más lehet. Jelesül van, ahol nincs is lakcímbejelentés



"az ideiglenes lakcímem vagyis tartózkodási helyem a Budapesti albérletembe lesz bejelentve (...) az állandó lakcímem pedig egy Kaliforniai vállalati épülethez lesz bejelentve" – ez biztosan nem lesz, mert magyar tartózkodási helye csak annak lehet, akinek magyar lakóhelye is van.


"Az állandó lakcím bárhol lehet és nem kell ott élni!" – ez Magyarországon így van, másutt meg másképpen. Nálunk a lakóhely kb. annyit jelent: "bejelentkezek a SAJÁT ingatlanomba, mert már az öregapám is ezt csinálta, és akkor lesz egy biztos lakcímem", vagy "megkérek egy ismerőst, hogy bejelentkezhessek az ő SAJÁT ingatlanába, mert ő megteheti, hogy bejelent, és akkor élvezhetek valamilyen állami jótéteményt". Vagyis, amit csak alá kell írni, azt a magyar aláírja, és ezzel meg is lennénk. A legutóbbi jogszabálymódosítás, amelynek folyományaként már nincs is előírva az életvitelszerű ottlakás, pusztán ennek a sajátos értelmezésnek a kodifikációja, másképp mondva: a jogalkotó meghajolt az ügyeskedő nép akarata előtt. Az ideiglenes lakcím pedig azért kell, mert "albérletben a tulaj nem engedi állandóra", ami szintén nem jogszerű, és szintén nem érdekli a kutyát se. Ezt mi így szoktuk.


"Csak akkor kellene külföldi adót fizetni ha lenne ottani állampolgárságom!" – fognak téged még meglepetések érni!

jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"ez biztosan nem lesz, mert magyar tartózkodási helye csak annak lehet, akinek magyar lakóhelye is van."

Magyar lakóhelyem is van, emiatt lesz magyar az ideiglenes lakcímem! Az állandó lakcímemet meg az Apple vállalathoz jelentem be.

"A legutóbbi jogszabálymódosítás, amelynek folyományaként már nincs is előírva az életvitelszerű ottlakás"

Ez azt jelenti, hogy bármilyen ideiglenes lakcímet mondhatok, nem kell ott laknom? Tehát az akár lehet egy postafiók is ahová a hivatal küldi a leveleimet? Vagy ezt az állandó lakcímhez írtad?

"Az ideiglenes lakcím pedig azért kell, mert "albérletben a tulaj nem engedi állandóra", ami szintén nem jogszerű, és szintén nem érdekli a kutyát se. Ezt mi így szoktuk."

Hát az albérlet az tényleg szó szerint ideiglenes lesz mert jogosult vagyok svéd állampolgárságra és el fogok költözni Magyarországról. Semmiképpen nem akarom, hogy az albérletem legyen az állandó lakcímem.

jan. 19. 13:35
 19/19 anonim ***** válasza:
62%
A lakóhely az az állandó lakcím, te géniusz. Menj inkább dolgozni.
jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!