Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesen ki lehet tagadni...

Törvényesen ki lehet tagadni családtagokat?

Figyelt kérdés
Azt hallottam valakitől, hogy valaki nemcsak a végrendeletéből zárhat ki egy családtagot hanem konkrétan ki is tagadhatja jogilag teljesen, tehát hivatalosan már nem lesz a családtagja. Ez igaz? Ez mit jelent?

jan. 19. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem
jan. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Például jogilag lemondhat a gyerekéről és akkor már többé nem lesz a szülője de ezt nemcsak kiskorú gyerekkel lehet megcsinálni hanem nagykorúval is. Ez igaz? És ezt megcsinálhatja a nagykorú gyereke is, hogy lemond a szüleiről jogilag? És más családtagokról is? Azt hallottam, hogyha valakit jogilag kitagadnak a családból akkor kötelezik arra, hogy változtassa meg a családnevét. Ez igaz?
jan. 19. 06:31
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem"

Gondoltam. Nyílván nem igaz. Egy nagyon hülye nő mondta ezt nekem. Gondolom egy nagykorúnak nincsenek beírva a családtagjai egy rendszerbe, igaz?

jan. 19. 06:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor valaki nagykorúvá válik akkor már nem függ a családtagjaitól törvényesen és ha elköltözik és gyűlöli őket akkor már semmi köze nem lesz hozzájuk, igaz?
jan. 19. 06:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval egy nagykorúnak nincsenek hivatalosan bejegyezve a családtagjai? Én hallottam olyasmiről, hogy szülőtartás vagy mi, vagyis a nagykorú gyerekét kötelezhetik jogilag arra, hogy gondozza az időskorú szüleit. Ezt egy ügyvéd írta. Valahogy le lehet mondani családtagokról? Valahol csak benne van egy rendszerben ha kötelezhetnek erre valakit, nem?
jan. 19. 06:36
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha a gyerek már nagykorú, akkor a szülőnek egyébként sincs kötelessége felé, így nincs értelme annak, amit írsz. Az örökségből tudja kizárni, ami nagyon egyszerű: írni kell egy végrendeletet, amiben más(ok) a kedvezményezett(ek).
jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
6 marhaságot írsz. A rokontartással kapcsolatos szabályok nem erre utalnak. Magyarországon a gyerekekről szülök kötelesek gondoskodni, a felnőtt gyermekek pedig a saját szüleikről.
jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

#6

Ez nem így működik. Gyereknek és házastársnak automatikusan joga van az örökséghez, maximum ők mondhatnak le róla. Ahhoz, hogy te zárhasd ki valamelyik gyereked az öröklésből, neked kell külön kérvényt benyújtani, és nagyon komoly indok kell hogy meg is adják.

jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!