Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogadnátok az örökseget?

Elfogadnátok az örökseget?

Figyelt kérdés

Apám meghalt.

Alkoholista volt, anyummal 4 éves voltam amikor szetmentek, elvaltak. Utána is zaklatta. Csodás gyermekkort csinált nekem....

Utoljara 23 éves koromban, majdnem 20 éve láttam utoljára.

Van egy bátyjám, ő sem szebben vélekedik róla.

Végül lett pár éve egy nője aki miatt letette a piát, egy nő miatt.... A gyerekei miatt nem...

Meghalt 1 hónapja lassan.

Csak készpénzt hagyott maga után. 3an vagyunk megjelölve örökösnek. Az új nője, Én és a bátyjám.

Sokáig úgy voltam vele kell a halálnak az a pénz, de aztán eszembe jutott ez a sok rossz, emlékek, sose támogatott hát akkor most kivenném a részem. Lássak már én is valamit belőle alapon.

A nője ki van borulva rám hogy ezt nem gondolom komolyan hogy 20 évig nem beszéltünk (jelzem 2 gyermekem van 1x nem hívott fel gratulálni hozzájuk, se egy névnap, szülinap( Batyjamat sem!) és én igy most mégis jelentkeznek a rám eső részre.

Nem autókról, nem ingatlanokról, telekről, sem semmivel nagyzolos dolgokról nincs szó, szimplán készpénz, amit akar az unokaira is fordíthatok, akiket sose látott a 19 év alatt :D de gáz ezt még leírni is.

Ti hogy döntenétek?

Jól érzem?

Vagy hagyjam az egészet a p.... ba?


jan. 31. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én elfogadnám simán. Ami jár, az jár. Felőlem pampoghatna nyugodtan napestig.
jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Tudom hogy erre teszel (én is tennék), de ha nem akart volna nektek adni semmit akkor mindent a nőre hagy.

Ő is így akarta, ti is így akarjátok. A nőnek ehhez semmi köze.

jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Persze, simán. Apádnak volt lehetősége dönteni arról, hogy akar gyereket vagy nem. Ő vállalta az ezzel járó összes felelősséget. Ha már életében nem tudott hozzátenni a gyerekei életéhez, akkor legalább most pótolhat valamit.

Nyugodt szívvel tedd el amit kapsz. Ha apád másképp akarta volna, akkor lett volna lehetősége erről rendelkezni. Egy felnőtt ember, ha van benne felelősség tudat akkor gondol erre akkor is, ha nem beteg és nem idős még.

jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Simán, nem a feleség, hanem a gyerek örökül, ez a főszabály.
jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Eleg hihetetlen sztori hogy pont keszpenzt tartott es az az orokseg.

Ahogy az is hogy a keszpenzrol te honnan tudsz? Vagy volt vegrendelet? Ha volt, az is eleg hihetetlen szamomra hogy egy massziv pias pont gondol a vegrendelkezesre.

Majd aztan az uj no ha van vegrendelet milyen alapon megy szembe vele hogy a gyerekeknek nem kene elfogadni ennyi ev utan?


Mese habbal sztori.

jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
5. Ugyanerre gondoltam. Ha az özvegy nem akarja, hogy a gyerekek örököljenek, miért mondaná meg, hogy van készpénz. Annak nincs nyoma, a gyerekek sosem tudnák meg.
jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Vegyétek ezt egyfajta részleges kártérítésnek és költsd a gyerekekre, ha már soha semmit nem vett az unokáinak. Az "özvegyet" meg világosítsd fel hogy végrendelet nélkül alapból neki semmi nem járna, szóval csak ne rinyáljon, hanem örüljön annak amit kap.
jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Elfogadnám.
jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező

Apád valaha rossz döntéseket hozott és ezzel elvesztett téged és a testvéredet. Tudta ezt és amikor már letette a piát akkor nem is próbálta meg jóvá tenni, kibékülni, hiszen már késő volt hozzá.

Ez, hogy titeket megjelölt örökösnek (egyébként is azok vagytok) egy gesztus lehet tőle és ezzel kér kvázi bocsánatot azért amilyen volt apaként amikor arra lett volna szükségetek.

A pénz az pénz. Akkor is jogosan lenne a tiétek egy része ha nem jelölt volna meg örökösnek hanem megpróbálta volna az egészet a barátnőjére hagyni. Tekintsd úgy mint egy bocsánat kérést és fogadd el, hogy aztán ha a túlvilágon találkoztok már meg lehessen nyugodni abban, hogy mégis csak az apád volt aki rájött hogy hibázott.

Neked is lesz majd gyereked és akkor majd látod, hogy te is követsz majd el hibákat. Apád miatt azt már tudod, hogy az alkohol mit okoz, remélhetőleg ezt nem fogod megismételni, de lehet, hogy más majd történik köztetek is. Akkor majd elmondhatod a gyerekednek, hogy akár hosszú évek után is van értelme a változásnak, hiszen apád is megtette és még ha feléd ez már nem is volt másban eredményes, de legalább élete végére belátta hogy milyen rosszul tette. Te meg meg tudtál neki legalább annyira bocsátani, hogy elfogadtad tőle ezt.

Gondolkodj hosszútávon! Nem kell elköltened neked ezt a pénzt most - még ha nem is nagy összeg - elteheted és odaadhatod majd a gyerekednek vagy fordíthatod jótékony célra is akár ha te nem akarsz az ő pénzéből semmit magadnak. Akkor legalább a gesztust elfogadtad és te döntötted el mi legyen a pénzzel. Ha lemondasz az örökségedről akkor pár év múlva lehet megbánod - nem a pénz miatt, hanem a gesztus miatt és hogy nem az lett a pénzzel amit apád szeretett volna. Ha elfogadod majd tovább adod vagy olyanra költöd amit később rá tudsz hagyni a te gyerekedre akár, az egy jobb megoldás lehetne - szerintem.

de persze nyugodtan vissza is utasíthatod. A kérdés, hogy akarod-e hogy a pénz utána oda kerüljön ahová fog. A testvéreddel is megbeszélhetitek, hogy a kettőtök része mire lenne együtt jó - vennétek belőle valamit pl. az alkoholista szülők gyerekeinek a közeli családsegítőben, stb.

jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hájaaa ***** válasza:
Összegtől függ, pár 10ezerért vagy 100ért én nem fogadnék el. Millió fölött már igen, nem azért mert anyagias lennék, hanem pusztán a tény h elfogadom... ha már emléket b#sz belém így is, akkor legyen is mérhető, mert amikor elfogadod, az neked k&rva rossz érzés lesz..
jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!