Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértésért feljelentett...

Becsületsértésért feljelentettek, de csak 6-an látták a facebookon. Nincs valami szabály, hogy hányan kell látniuk, hogy feljelentsenek?

Figyelt kérdés

Amúgy közérdekű volt és tudom bizonyítani, de nem engedik. Személyazonosítás sem volt, mert a profilomon nincsenek adatok. Csak egy fotóm volt a profilomon, de azt akárki felteheti stb.

Sztem 6 ember megtekintésénél nem jelenthetnek fel, pláne ha mindent tudok bizonyítani az illetőről, hogy csaló.


Szerintetek az ügyvédet feljelenthetem? A csalónak valószínűleg cimborája ez az ügyvéd. Nem hívott be, nem bizonyíthattam semmit sem.


Szerintetek?



jan. 31. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
LOL, miért is jelentenéd fel az ügyvédet?
jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mert az illetőről vannak bizonyítékaim, hogy csaló és ez közérdekű. valamint nem azonosított h a facebookom tényleg az enyém. nem hívott be és nem hallgatott meg.
jan. 31. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez magánvádas eljárás. Azaz ebben rendőrség nem nyomoz és ügyészség nem képviseli a vádat.

A sértett bíróságon tehet feljelentést (ha rendőrségen teszi, az illetékességből bíróságnak továbbítja. Először mindkét felet békítésre idézi bíróság, ezt jellemzően bírósági titkár tartja. Ha ez eredménytelen, akkor lesz tárgyalás. Ott a sértett vagy ügyvédje képviseli a vádat.

[link]

jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Amennyiben tudomásod van törvénysértésről köteles vagy feljelentést tenni!
jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiírogattál valakiről valami hülyeséget?

Ilyeneket szoktak bizonyos csoportokban a nagy okosok, aztán megy a pislogás, hogy feljelentették... Hát nem úgy van az, hogy azt írsz amit akarsz másról, mert bűncselekményt követhetsz el.

jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
anyagilag nem tudott engem megkárosítani. beakart csapni, de nem sikerült neki.
jan. 31. 22:39
 7/12 A kérdező kommentje:
a feljelentésben nem volt az benne, hogy bíróságra kerülök csak az ha mégegyszer ijet teszek akkor fizetek annak a személynek amennyit kér vagy börtönbe kerülök egy évre.
jan. 31. 22:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már csak 1 ember is látja azzal már megvalósult. Közérdekű - ha a köz érdekét szolgálja, vagy közszereplőről van szó. Ha csak a szomszédod/haragosod az nem közérdekű adat! Ezzel együtt, ha VALÓS tényt állít valaki azzal nem valósítja meg a cselekményt, de a szubjektív vélemény hozzáfűzésének vannak határai.


#7 börtönbe csak bíróság küldhet, ügyvéd, vagy rendőrség nem! Így látatlanban azt mondom, szerintem csak egy szimpla ügyvédi fenyegetőzést kaptál, amiben mintegy lehetőségként jelenik meg, hogy akár 1 év elzárással is sújtható az adott cselekmény. Ettől még nem az ügyvéd ítél el (s nem is a rendőrség - az csak nyomozást folytat le) hanem a bíróság!

jan. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, pont arról szól a kérdésed, hogy becsületsértés miatt bepereltek, mert a facebook-ra valami marhaságot írtál ki.

Erre most ugyanezt csinálod itt az ügyvédeddel kapcsolatban, most meg őt rágalmazod meg.

Még egy pert akarsz?

febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem rágalmazok senkit. van bizonyítékom mindenre és valóban nem hívott be az ügyvéd.

neveket nem írtam, úgyhpgy ez nem minősül rágalmazásnak. csak feltettem egy kérdést, amire tudni akartam a választ az nélkül h a rendőrségre rohannák.

febr. 1. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!