Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A MÁV azt mondja, hogy csak...

A MÁV azt mondja, hogy csak akkor szállhatok fel a vonatra jegy nélkül, ha a felszállás állomásán nincs jegykiadás, automata sem. De ha nincs ez sehova kiírva, az állomásépületen, az nem gáz?

Figyelt kérdés
Voltam már olyan állomáson, ahol ki volt írva, hogy nincs jegykiadás. Zebegényben az állomásépületbe mentünk, ahol van egy váró, de pémztár nem volt, és semmi felirat se. Azt hittük nincs jegykiadás, de amikor fel akartunk szálni, akkor láttuk, hogy van egy automata, de az is a túloldalon, ahova ráadásul aluljárón kéne átmenni és 10 álltak sorab. Szerintem ez enm túl etikus, hogy pótdíjat fizessek, de nincs kiírva az állomásépületre és sehova, hogy jegykiadás az automatánál, és hogy az automata hol van. Az is eleve gáz, hoyg egy automata van és az eis csak az egyik oldalon, és aluljáró van. Mi van ha jön egy csoport, akkor kábé egy óra, mire mindenki megveszi a jegyet.

2023. nov. 5. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
21%
Nem gáz.
2023. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
A MÁV-nál nincs utastájékoztatás, és az utasok igényeire is nagy ívben tojnak. Persze a pótdíjat behajtják.
2023. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Mávnál dolgozok. Ilyenkor nagyon fontos, hogy megy oda az ember a kallerhez. Ha megmondod, hogy nincs pénztár akkor felengednek, ez a szabály. Ha nem találtad az automatát mondd azt, hogy nem működött. Nem bírságolnak meg sőt még ha van kedvezményed azt is tudod érvényesíttetni.
2023. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
5%

Nem, mert a MÁV honlapján minden szükséges info rajta van, ami viszont mindenki számára - elvileg - elérhető.

Felelős utazó onnan tájékozódik még utazás előtt...


Ha meg erre valamiért nincs lehetőség, mert úgy adódott, hogy ad hoc kell vonatozni... az ügyfélszolgálatot akkor is fel lehet hívni.

2023. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Mi is hasonlóan jártunk egyszer egy csapattal mint amit a #3-as írt. Voltunk vagy 5-en, pénztár zárva, automatát nem tudtuk kezelni. Felszálltunk, egyből mondtuk a kalauznak hogy szeretnénk jegyet venni mert zárva volt a pénztár. Mire mindenkinek kiállította a jegyét, pont megérkeztünk, és már szálltunk is le :D
2023. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%

Gyerekként én is jártam így. Mondtam, hogy nem tudtam ilyen szabályról, hogy ha van pénztár akkor a vonaton nem vehetek jegyet. Végül nem kellett plusz pénzt fizetni, csak morgott egyet a kalauz. Gondolom nem akart egy 10 évest megbüntetni.


Éppen kiírhatnák, nem sokból tart.

2023. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%

Ma már erre ne nagyon próbálj hivatkozni, mert a neten keresztül meg lehet venni a jegyet simán, nem kell hozzá az állomáson nyitva levő jegykiadó vagy automata.

Általánosságban azt mondják, hogy a szabály (törvény) nem ismerete nem mentesít a szabály alól. Neked kell utána nézned indulás előtt, hogy miképpen kell jegyet venned.

2023. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

A vasutasok jól keresnek!


Ezért megérdemlik, hogy én azt az 5 km-t ingyen utazzam a jegykiadás nélküli megállótól a Nagyállomásig.

2023. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

[link]

[link]

Előre nézd meg legközelebb!

De ne aggódj, nem vagyunk elmaradva a nyugattól, osztrákiában is sok olyan megálló van ahol csak az egyik oldalon van automatika.

A megoldás: használd a MÁV appot!

[link]

2023. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

"A vasutasok jól keresnek!"

Csak nem találnak.

2023. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!