Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek becsődöl a...

Ha valakinek becsődöl a bankja, akkor az OBA mindenképp fizet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az Országos Betétbiztosítási Alap biztosítja a magánszemélyek bankszámláin levő összeget 100ezer Euróig.

Ha valakinek becsődöl a bankja, akkor az ezen aluli összeget biztos hogy megtérítik neki?



febr. 1. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Persze, ez a lényege. Nemcsak presztízs kérdése, hogy kifizetik-e, hanem törvényi kötelessége.
febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

En is ugy tudom, hogy az OBA 100ezer euroig azaz kb 30millio ft-ig kartalanit.

De az allamoapirokra ez nem vonatkozik, mert ott az allam a garancia, nem az OBA

Miben van a penzed?

febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem tehát akkor ez nem úgy működik mint a kocsiknál a biztosító, hogy húzza a száját ha fizetni kell mert leginkább nem fizetne.
febr. 1. 09:31
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Semmiben, sima bankszámlán. Nincs lekötve semmibe.
febr. 1. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre is van egy keret amit a bankok dobnak össze


És ha ez a keret kimerül és az állam sem tud többet erre szánni akkor szpás van.


Azaz néhány bankcsődöt még elvisel a rendszer de sokkal többet nem hiszem.

febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen!
febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igy van. Van egy keret

A karigenyeket sorba rendezik. Mire a tiedre kerül a sor vagy lesz még pénz az alapban vagy már nem. Nem csodálkoznék ha egy ilyen alkalom adtán derülne ki, hogy Orbán és alattvalói már rég kiszedték ezt a pénzt.

febr. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!