Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt köztetek olyan aki...

Van itt köztetek olyan aki ügyvédként dolgozik?

Figyelt kérdés

febr. 1. 23:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%

Javaslom - mivel ez nem egy társkereső - inkább konkrét kérdést tegyél fel (a nevek és címek kihagyásával), illetve nagyobb valószínűséggel találsz szakmai segítséget egy szakmaibb fórumon:

[link]

febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%

Rám írhatsz privibe.


Egy ügyvéd

febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
1-es amúgy hogy jön ide a társkereső?miről beszélsz?ez rólad árul el sokat h egy ilyen kérdés alapján egyből ez jut az eszedbe.
febr. 15. 23:54
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

#3: "hogy jön ide a társkereső?"

Úgy, hogy ennek a fórumnak a célja KONKRÉT KÉRDÉSEK - jelen esetben elvileg egy jogi eset - publikus megválaszolása (hisz hasonló konkrét problémája másnak is lehet, így arra rákeresve megtalálhatja a rá adott megoldások közül a neki megfelelőt), nem privát "keresek ilyen-olyan embert" (azaz "társkeresés") vagy kérések végrehajtása (van is olyan lehetőség a kérdés jelentésére, hogy: "Ez nem kérdés, hanem kérés az olvasók felé").


Ahogy arról egy másik - szakmai - fórum oldalán írták is:

"Regisztráció után nem kezdjük el a tagokat privát üzenetekkel bombázni, hogy “Kovács Pistike vagyok és sürgősen segítségre van szükségem úgyhogy vegyél fel ezen és ezen az MSN címen, majd segíts megoldani a problémámat csetelés közben”.

A fórum arra van, hogy írjunk bele, nem pedig társkeresőként szolgál. A fórumba írt kérdéseket és válaszokat mások is olvashatják és tanulhatnak belőle, már csak ezért is jobban megéri az ilyen jellegű segítségkérést publikusan intézni."

[link]


Ha szakembert keresel, arra vannak szakirányú fórumok, mint amit a #1-es hozzászólásban javasoltam. De ha nem kell célirányos segítség, akkor nem kell.


"ez rólad árul el sokat h egy ilyen kérdés alapján egyből ez jut az eszedbe."

Ezt meg úgy hívják, hogy argumentum ad hominem érvelési hiba, vagyis személyeskedés - ami a fórumszabályzat szerint ellenjavallt.

febr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem akarok én senkit privát üzenetekkel bombázni csak azt aki meg is engedte, mint pl. a második válaszoló.Abban meg akkor nem értem mi a probléma ha megengedi, hogy írjak neki.

Én is tudom, hogy mire való az oldal meg, hogy tanuljanak belőle mások is stb...De amit kérdezni szerettem volna azt nem tudnám úgy leírni, hogy az akiről szó van ne ismerjen magára és mivel tudom, hogy állandóan itt lesi az oldalt nem akarom, hogy meglássa.

Társkeresés...ebből a megfogalmazásodból az jön le, hogy én itt ügyvéd palit akarok magamnak fogni, amiről szó sincs, szóval akárhogy csűröd-csavarod ez a szóhasználat ide nem helytálló.

"Keresek ilyen-olyan embert" ahogy írtad az nem társkeresés kategóriába tartozik.

Én csupán egy hozzáértő segítséget szerettem volna kérni.

A kérdés technikailag kérdés volt akkor is, a kérés az annak az irányába ment volna már aki jelzi, hogy neki írhatok.

Ahogy írtam már, én senkit nem akartam bombázni kéretlen üzenetekkel csak aki megengedi.

Azzal meg innentől nincs probléma.

Egyébként, de kellett a célirányos segítség és használtam is az oldalt amit linkeltél, ezért is köszönöm szépen a választ 2. válaszoló, de már nem aktuális, de azért tényleg köszönöm a lehetőséget :).

Személyeskedésnek inkább azt nevezném, hogy ezt a társkereső kifejezést használtad a kérdésem alatt, mert ebből tényleg egyből az jön le, hogy azt feltételezed, hogy én ide ügyvéd pasit fogni jöttem.

Elég lett volna annyit írnod, hogy linkelem ezt az oldalt, itt tudsz releváns tanácsot kérni szakemberektől, mert tényleg a társkeresős válaszod alapján az emberek nem arra asszociálnak amit itt kifejtettél.

febr. 16. 01:02
 6/27 A kérdező kommentje:
De most ezt ne vedd támadásnak, mert nem azért írtam csak tényleg furcsa volt, hogy pont ezt a nem ide illő szót használtad.
febr. 16. 01:12
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

"Nem akarok én senkit privát üzenetekkel bombázni "

De mégis azt teszed, nem konkrét kérdést teszel fel.


"Én is tudom, hogy mire való az oldal meg, hogy tanuljanak belőle mások is stb.."

Ezek szerint nem tudod, mert nem konkrét kérdést tettél fel most se.


"De amit kérdezni szerettem volna azt nem tudnám úgy leírni, hogy az akiről szó van ne ismerjen magára és mivel tudom, hogy állandóan itt lesi az oldalt nem akarom, hogy meglássa."

Akkor meg célirányos szakfórumon kell érdeklődni - mint azt már a #1-es, hozzászólásomban kifejtettem - nem általános kérdezős-válaszolós oldalon, ahol konkrét publikus kérdés az elvárt.


""Keresek ilyen-olyan embert" ahogy írtad az nem társkeresés kategóriába tartozik.

Én csupán egy hozzáértő segítséget szerettem volna kérni."

De, ez egyfajta "társkeresés" - ahogy az idézett fórum cikke is írja.


"A kérdés technikailag kérdés volt akkor is, a kérés az annak az irányába ment volna már aki jelzi, hogy neki írhatok."

Amit jeleztünk is a moderátornak, mert nem konkrét kérdést tettél fel.


"Személyeskedésnek inkább azt nevezném, hogy ezt a társkereső kifejezést használtad a kérdésem alatt,"

Nem, ez ténymegállapítás volt. Nem konkrét kérdést írtál ki, hanem "társat keresel".


Te viszont személyeskedtél: "ez rólad árul el sokat". Ez ezen a fórumon ellenjavallt.

febr. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Üzenetekkel azt lehet csak bombázni, aki abba nem egyezik bele.Ha beleegyszik továbbra sem áll ez így meg.

Az onnantól kommunikáció két ember között.

Leírtam már, hogy miért nem boncolgatom az egyész sztorit, de a kérdés az konkrét pontosan arra irányul amit el szerettem volna érni vele és láthatod, hogy más annak is vette.

Ahogy mondtam, tudom, hogy mire való az oldal, de nem írhatok konkrétumot.

Amúgy is millió hasonló kérdés van az oldalon szóval ha akkora probléma lenne már törölték volna azokat is.

És használtam is az oldalt, amit linkeltél, de senki nem úgy születik, hogy minden ilyen szakmai fórumról tud ezért írtam ide.

Tényleg ha ezer ilyen kérdés van és második válaszoló hajlandó is lett volna segíteni nem értem hol a problémád.Hát akkor már nem lennének fent azok sem...

De ki a franc fogalmazza ezt meg így?

Ha az egy szakfórum ahogy írod te is akkor az max. megfelelő tanácsadást biztosító szakember keresés nem társkeresés.

Teljesen félrevezető a megfogalmazás.

De most ezt hiába írod akkor is konkrétan kérdés volt az amit feltettem, meg ahogy írtam millió ilyen kérdés van még és mindet fent hagyják.

Jeleztünk?Mi ez a többes szám?Tudtommal egy emberrel beszélek itt most nem?

Jajj hagyjuk már ezt a társ keresést, te is látod, hogy ez így értelmetlen.Akkor keresnék társat ha azt írtam volna ki, hogy kinek van kedve ismerkedni?

Most gondolj bele, hogy feladsz egy hirdetést, hogy xy jogi gondod van társat keresek aki segít ezt megoldani hát néznének nagyokat ezen a megfogalmazáson.Telefonod nem nagyon csörögne utána mert tolonganak az ügyvédet, hogy ki segítsen rajtad.Úgyhogy ez nem ténylegállapítás.

Továbbra is csak annyit tudok mondani hogy az ilyen félrevezető megfogalmazás az ami személyeskedésnek tűnik.

febr. 16. 01:56
 9/27 anonim ***** válasza:

"Üzenetekkel azt lehet csak bombázni, aki abba nem egyezik bele"

Most is nem konkrét kérdést megfogalmazó üzenetekkel bombázol.


"Leírtam már, hogy miért nem boncolgatom az egyész sztorit,"

Ez érthető is lenne - ezért javasoltam egy célirányos fórumot, ahol direktebb segítséget kapsz.


"de a kérdés az konkrét pontosan arra irányul amit el szerettem volna érni vele"

...nem konkrét kérdést - a jogi eset kifejtését - tettél fel, hanem "társat kerestél".


"Továbbra is csak annyit tudok mondani hogy az ilyen félrevezető megfogalmazás az ami személyeskedésnek tűnik."

A személyeskedést továbbra is te teszed - konkrét kérdést nem tettél fel. Ezek tények.

febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Kerdezo, en nem tudom mi van ebben az alkategoriaban, de olyan mergezo emberek vannak, hogy ilyet nem lattam. Ha jot akarsz magadnak, keresd ki a net.jogtar.hu-rol meg hasonlokrol az ezekre vonatkozo szabalyt, mert itt csak beledkotnek.
febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!