Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem veszem át az ajánlott...

Ha nem veszem át az ajánlott levelet annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
A levelem a legutóbbi munkahelyemről jött ahol felmondtam, már postáztak a kilépő papírokat most mit akarhatnak?

febr. 3. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem fogod megismerni a tartalmát.

Jogilag kézbesítettnek fog számítani.

febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

A hivatalos levél ha 2 szer megkisérlik kézbesíteni, de a cimzett nem hajlandó átvenni, az jogilag kézbesítettnek tekinthető.


Tehát attól hogy nem vezsed át még nem mentesűlsz az abban leírtak alól.


Éna helyedben átvenném és elolvasnám mit akarnak...

Ne légy hülye:)

febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valakinek van selytése mi lehet benne? Próba idő alatt mondtam fel.
febr. 3. 10:16
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy fentebb is írták, a kézbesítési vélelem előbb-utóbb így is fenn fog állni. Szóval nincs értelme nem átvenni, max, ha az időhúzás valamiért jó neked.
febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Adóbevalláshoz kaptál adós papírokat a 2024-es évről tőlük, mikor eljöttél? Mert azok kiállítása és munkavállalóknak való átadása pl most esedékes.
febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hat január 5.én mondtak fel és utána 5-6 napra küldték egy papír csomagot szerintem igen voltak benne papírok azt már leadtam a új melóhelyemen ott nem szoltak, hogy hiányzik valamilyen papír. Ezért nem tudom, hogy mit küldhettek
febr. 3. 10:33
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
HA van egy csöpp kis eszed, akkor átveszed a levelet és megnézed, mi van benne.
febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Engem az érdekelne, h mire számítasz, mi lehet benne, h ennyire nem akarod átvenni?
febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

"Valakinek van selytése mi lehet benne?"


Helyesírási szótár.

febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kérdés, miért nem akarod átvenni?

Mit gondolsz mi az amit elérhetsz vele hogy meg se nézed mit küldtek neked?

Volt egy kolléganőm aki a telefonnal volt így. Ha olyan kereste akinek nem ismerte a számát akkor nem volt hajlandó felvenni a telefonját. Akkor sem ha sokadszorra hívta ugyanaz. Nála sem értettem miért jó az neki hogy sokszor idegeskedik amiért valaki, valamiért hívja és nem tudja ki az és miért hívja - miközben egyszerűen megtudhatta volna ha felveszi a telefonját.

febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!