Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lesz valami következménye, ha...

Lesz valami következménye, ha nem veszem át a megrendelt csomagot?

Figyelt kérdés

Nemrég rendeltem R-gol oldalról egy cipőt. Amikor leadtam a rendelést, az adott méretből egy darab volt készleten (elméletileg). Azt írták, 3-5 munkanap a szállítási idő. Ez már lejárt, és nem hogy a csomag nem jött meg, de csak a rendelésről van egy email, semmi visszaigazolás hogy feldolgozták volna vagy átadták volna a futárnak, azóta új megrendelésként van számon tartva. Mivel a rendelés utáni nap már nem volt készleten, gondolom más megvette előttem az egy darabot, csak a rendszer addigra még nem vonta le.

Mivel nem találok lemondás vagy törlés lehetőséget, arra gondoltam hogy egyszerűen nem veszem át a csomagot (utánvéttel rendeltem) és megveszem máshonnét a cipőt. Lehet ennek bármi következménye, követelhetnek valamit?



2022. márc. 24. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El kene olvasni a felhasznalasi felteteleket, amikre gondolkodas nelkul ranyomtad az 'Egyetertek' vagy 'Elfogadom' pipat.
2022. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz következménye ha nem veszed át a csomagot. Visszaküldik a feladónak. Megszokott dolog sajnos.
2022. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz következménye, ami történhet, hogy ha ezt többször csinálod egy oldallal, hogy az adott webshop fekete listázza a címed például.

Azért egy emailt nyugodtan dobhatsz nekik, hogy már nem aktuális..

2022. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz következménye, ezért adnak néha pár % kedvezményt az előre fizetésre, ők ilyenkor inkább már átveszik.
2022. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az előreutalás buktája, hogy onnantól - mondhat bárki bármit - csak a mázlidon múlik, hogy az eladó egyáltalán foglalkozik azzal, hogy épségben, vagy egyáltalán megkapd a csomagod. Rengeteg adócsaló webshop jött létre, akik az Ali Expresszen összevásárolt terméket értékesítik 400 - 500%-os, ha nem magasabb árréssel. Vagy szimplán nem adják fel.


Amúgy az utánvét meg érdekes dolog, mert pl bankkártyával történő fizetés esetén kimondott pénzkezelési díj hivatalosan nem is lehet, mert olyan irányú tevékenységet hivatalosan nem végeznek a közvetítők (kivéve posta). Ha készpénzben fizeted ki? Egyefene ok, de bankkártyával? Ott szerintem mindegy, hogy a fogadó futárnál csapódik le a kártyás vásárlás díja és átterheli, vagy a boltnál közvetlenül, az akár előre utalod, akár utánvétezel így is úgy is van. Az már csak a gerinctelen sunyiság példaképe, hogy az amúgy egyébként ingyenes kártyás vásárlásnak mégis van költsége, mert a vállalkozás az ő díját megfizetteti pofátlanul veled. (De szívesen lennék ilyenkor adóellenőr)

2022. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!