Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ahhoz jogom hogy kizavarja...

Van ahhoz jogom hogy kizavarjak egy rendőrt civilben a SAJÁT boltomból?

Figyelt kérdés

Mai nap megbüntettek a balos féklámpám nem égett, valószínűleg kiéghetett menet közben de a másik 2 működött (pótféklámpa és a jobbos) ahogy kiszállt a rendőr egyből flegmázott hogy vak vagyok-e hogy nem látom hogy ki van égve a lámpám. Én a lehető legilledelmesebben megkérdeztem hogy az hogy kivitelezhető hogy nézzem menet közben a féklámpámat. Erre szerintem valami kissebsségi komplexus vagy nem tudom mi miatt felkapta a vizet, írt egy 30-as helyszínit a büntetésre + intézkedés akadályozásért, és elköszöntünk.


Tudni kell hogy én ismerem őt, de van egy olyan érzésem hogy nem ismert meg engem ugyanis a pékségembe szokott jönni majdnem minden nap (nem feltétlen én szolgálom ki többségben) reggelente megvenni a kis pogácsáit. Na ha innentől én finomat elküldöm a ....-ba és mondom hogy ide be ne tegye a lábát azzal elkövetek valami törvényellenes dolgot, az érdekelne. Saját boltomból én úgy vagyok vele hogy akár ok nélkül is azt tiltok ki akit akarok.



febr. 11. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek, bár az éremnek kettő oldala van. Ezt egy jogász meg tudja mondani szerintem belefér ha "pékséged" van sőt néhol vannak ingyenes tanácsadások is és nem itt a gyiken fogják megmondani.
febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Megteheted. a pékség a tied.

Csak azt ne felejtsd el, hogy az utca meg az övé.

Ha megteszed akkor számíthatsz rá hogy minden áldott nap lesz valami gond ami miatt majd vagy ő vagy a többi rendőr elő fog téged venni. Nem kell semmi más mint hogy minden alkalommal amikor meglátnak akkor igazoltassanak, hol tömegben, hol akár a boltodban a vevők szeme láttára.

A rendőr jogosan bírságolt meg téged, te is elismerted. Neked nem tetszett a stílusa - de tuti neki meg a tied nem tetszett. Most azt kell eldöntened, hogy okulsz ebből és nem kötözködsz olyannal aki meg tud téged fingatni, vagy direkt nekimész, mint az ukránok az oroszoknak és szívatod saját magadat.

febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2# Nem ezt hívják egy kicsit kifacsartan is, de hatalommal való visszaélésnek? Engem nem a büntetés zavart, mert ha valami hibás akkor az én felelősségem. Engem a flegma, cinikus beképzelt suttyó viselkedés az ami zavart EGYBŐL. Megértem hogy sz*r napja van, de ő akkor is egy közfeladatot ellátó személy, és nekik is szabályuk van. Ha a magánélete befolyásolja a munkáját az számára is bukó. Mindenesetre beszélek vele, de ha nem fogok szót érteni vele akkor tényleg kitiltom. Ha meg ezután megugrik az igazoltatás, azt ne mesélje be nekem senki hogy normális ha valakit naponta igazoltatnak. Ő sem szeretne papírmunkát akkor, ennyi erővel ő ellene emelek panaszt zaklatásért, és becsületsértésért ha a boltomban ok nélkül áll igazoltatni. Amint belép az ajtón csak nyomós indokkal intézkedhet, azaz bírósági papírral. Én elmegyek ilyen messzire is ha valaki mentálisan ennyire gyenge. Tudom hogy nincs vaj a fülem mögött, emiatt sem félek.
febr. 11. 21:04
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
ne csináld , én amit tennék az hogy személyesen szolgálnám ki és az előrre bekészített pogácsira kappna extra ízesítést
febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Ezek a 8 hónap utáni rendőr. Milyen duma az, hogy vak vagy-e? Az alap udvarias fellépést sem tanulta meg, a többiről nem is beszélve, lőni.


A jegyzőhöz kell fordulni.

febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Mondtad beki, hogy indulas elott ellenorizted es akkor meg mukodott? Csak mert a KRESZ ezt irja elo es nem azt, hogy a menet kozben meghibasodott egot menet kozben csereld ki. Ez utobbit nem is kerheti rajtad szamon.
febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
"Mondtad beki, hogy indulas elott ellenorizted es akkor meg mukodott?" akkor a sün rájön hogy egy hazudósal van dolga és akkor még jobban ráizgul a dologra , ki az aki ezt ellenőrzi indulás előtt kb senki
febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

7.

A sünök nem ennyire okosak!

Akkor magasabb rangú lenne!

febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#4 Azt azért nem szeretném, mert azzal szembeköpném a saját szakmámat, mert ez volt minden álmom hogy egyszer saját boltom legyen, azt meg nem szeretném semmilyen módon meggyalázni még ha egy ilyen "emberről" is van szó.


#5 Erről nekem is megvan a véleményem, hogy milyen drasztikusan csökkent a követelmény a rendőri szakmában. Lassan ott tartunk hogy néhányan a sikeres 8 általános után 20 évesen elmennek rendőrnek simán.


#6 Őszintén, nem volt ez téma, én mondtam hogy nem tapasztaltam tolatáskor sem hogy rossz, hiszen este minden irányban szépen terjeszkedett a fény a garázsomban.

febr. 11. 21:14
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

"Csak azt ne felejtsd el, hogy az utca meg az övé."

Az utca nem a rendőré.

"Nem kell semmi más mint hogy minden alkalommal amikor meglátnak akkor igazoltassanak"

Nem igazoltathat a rendőr minden egyes alkalommal, csak úgy. Kell hogy legyen egy konkrét célja az igazoltatásnak, amit köteles a rendőr elmondani az igazoltatottnak, ha az rákérdez. Szimpla adatgyűjtés vagy nemtetszés céljából nem igazoltathatnak, ez törvénysértő és a rendőr rendesen megütheti miatta a bokáját.

Azt nem tudom hogy konkrétan kiküldheted-e, az viszont biztos hogy nem vagy köteles mindenkit kiszolgálni a saját üzletedben. Ha azt mondod hogy x embert mától nem szolgálom ki, akkor nem szolgálod ki és kész. Nem kényszeríthet rá senki hogy kiszolgáld. Gyanítom hogy ha a saját helyiséged, onnan bárkit ki is tithatsz, de ezt meg kell nézni valamilyen jogszabály gyűjteményben, mert az is lehet, hogy ok nélkül nem tilthatod ki, ahogy a munkáltató sem rúghatja ki az alkalmazottat a saját cégéből, indoklás nélkül.

Egyébként én a helyedben panaszt tennék az illetékes kapitányságon, amiben nehezményezném a rendőr hozzáállását, bánásmódját és kétségbe vonnám az intézkedés akadályozásának tényét is. 30 napod van panasztételre, amire nekik szintén 30 napjuk van válaszolni.

febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!