Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ahhoz jogom hogy kizavarja...

Van ahhoz jogom hogy kizavarjak egy rendőrt civilben a SAJÁT boltomból?

Figyelt kérdés

Mai nap megbüntettek a balos féklámpám nem égett, valószínűleg kiéghetett menet közben de a másik 2 működött (pótféklámpa és a jobbos) ahogy kiszállt a rendőr egyből flegmázott hogy vak vagyok-e hogy nem látom hogy ki van égve a lámpám. Én a lehető legilledelmesebben megkérdeztem hogy az hogy kivitelezhető hogy nézzem menet közben a féklámpámat. Erre szerintem valami kissebsségi komplexus vagy nem tudom mi miatt felkapta a vizet, írt egy 30-as helyszínit a büntetésre + intézkedés akadályozásért, és elköszöntünk.


Tudni kell hogy én ismerem őt, de van egy olyan érzésem hogy nem ismert meg engem ugyanis a pékségembe szokott jönni majdnem minden nap (nem feltétlen én szolgálom ki többségben) reggelente megvenni a kis pogácsáit. Na ha innentől én finomat elküldöm a ....-ba és mondom hogy ide be ne tegye a lábát azzal elkövetek valami törvényellenes dolgot, az érdekelne. Saját boltomból én úgy vagyok vele hogy akár ok nélkül is azt tiltok ki akit akarok.



febr. 11. 20:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10 Köszönöm az információkban kimerítő válaszodat :)


Azért nem tartom járhatónak, mert ahhoz ott helyszínen el kellett volna utasítanom a helyszíni bírságot. Vagyis csak szerintem, mert így tartom logikusnak. Most igazából hogy bizonyítanám hogy mit csinált, és hogyan csinált a rendőr?

febr. 11. 21:23
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nem kell elutasítani semmit, az intézkedés végrehajtása után tehetsz panaszt, ahogy bármilyen más esetben is panaszt teszel. Ha nem tudod bizonyítani is tehetsz panaszt, a panasztételnek semmilyen negatív következménye nincs rád nézve, a legrosszabb esetben azt mondják hogy kivizsgálták, és minden rendben volt. A panaszt nekik érdemben meg kell válaszolniuk, ami magával vonhat egy vizsgálatot is, függetlenül attól hogy tudsz-e bármit bizonyítani, vagy sem.
febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%
Vélhetően nincs jogod kizavarni, mert az nem ok, hogy megbüntetett.
febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Justinianus ***** válasza:
28%
Persze, meg Juli nénit is, aki általános iskolában rossz jegyet adott. Bár úgy tűnik, párszor meg is kellett volna buktatnia.
febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!