Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdon...

Osztatlan közös tulajdon megszüntetése per?

Figyelt kérdés
Aki volt ilyenben érintett, leírná, mi volt? Én szeretném indítani a pert, és kivásárolni a többi tulajdonost, fizetőképes vagyok.
febr. 13. 14:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%

Miért kell ide per?


Mióta a tied?

febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%
A kivásárláshoz nem kell per, sima adásvétel. Vagy a többi tulaj nem akarja eladni? Ha per lesz, akkor elárverezik.
febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem így működik.

Amit valaki megvett az az ő tulajdona.

Kivásárolni akkor tudod ha saját akaratából eladja a részét.

Jézusom hol élsz te? 🤣

febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
30%
Ajánlom inkább a jogifórum.hu-t. 1-2 éve nekem is gondok voltak egy osztatlan közös tulajdonnal, de nem jutottunk el pereskedésig.
febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
52%
*A kérdező a kiváltásra gondolt. Osztatlan közös tulajdon megszüntetésére 3 eset van: fizikailag felosztják (akár használati szerződéssel), a legnagyobb tulajdonos kivásárolja, vagy pereskedés esetén kiváltja a többi tulajdonost, legvégső esetben pedig elárverezik az egészet.
febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
2.-es, nem akarják eladni, de mindenféle jogtalanságot követnek el, amiket én bizonyítani tudok. Árverezni nem fogják, mert én vagyok a többségi tulajdonos egyrészt, én leszek a felperes, és ki fogom kötni, hogy szeretném megvásárolni a többi részt. Árverezni csak akkor árvereznek, ha senki nem tudja megváltani a másik részét, mert senkinek nincs rá pénze, illetve mindenki hozzájárul. Megosztani nem lehet, mert a minimum telekméretnél kisebb lenne a telek, amit nem lehet. Társasházzá alakítani sem lehet, egyéb jogi problémák miatt. Tehát csak ez a verzió maradt.
febr. 13. 14:46
 7/34 A kérdező kommentje:
Pontosan körüljártam már mindent, rakjuk össze a peranyagot, nem erre vonatkozik a kérdésem!!! Hanem azt szeretném megtudni, aki volt már ilyen perben érintett milyen tapasztalatai voltak.
febr. 13. 14:48
 8/34 A kérdező kommentje:
"Osztatlan közös tulajdon megszüntetése" lesz a per a tárgya.
febr. 13. 14:49
 9/34 anonim ***** válasza:
5%

Zsebbenyúlos történet lesz és ebbe az összes tulajdonosnak bele kell egyeznie.

Ha nem jön össze, akkor rohadt sok pénzt buktál.

febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem kell beleegyeznie senkinek semmibe. El vagy tájolva. A költségekkel tisztában vagyok.
febr. 13. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!