Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez miért megoldás az osztatlan...

Ez miért megoldás az osztatlan közös tulajdon megszüntetésére?

Figyelt kérdés

[link]


Az 1/12-ed részemmel eddig is megvehettem volna bármelyik társtulajdonos részét...


2021. jan. 22. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg, ha el akarta volna adni. Ha nem akarta eladni, akkor nem tudtad megvenni.

Most meg az lesz, hogy ha úgy gondolod, hogy megveszed az összes részt, más tulajdonos meg nem akarja megvenni, akkor az összes résztulajdonosnak kötelező lesz neked átengedni a részét, egy hivatalos értékbecslés által meghatározott összegért.

Ha a Mészáros Lőrinc meg akarja venni az a földterületet, amiben részesedésed van, akkor neki csak meg kell vennie 1-2 részt, akár a piaci árra ráígérve is, valami szegény özvegyasszonytól, és onnantól beadhatja a bekebelezési kérelmet, neked meg onnantól kuska lesz, nem tarthatod meg a tulajdonrészedet.

Megint a kisembereket szívatják, a nagybirtokok érdekében.

2021. jan. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


"nem tarthatod meg a tulajdonrészedet."

Nekem pont ez a gondom, nem tudtam eddig eladni!

300 000 ft/ha áron még egy telefonhívást sem kaptam.

600 meg 1200 négyzetméteres terültekről van szó, vadkáros helyen.

2021. jan. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!