Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy oktatási intézménynek nem...

Egy oktatási intézménynek nem kellene hivatalosan tájékoztatni a diákot hogy megszüntették a jogviszonyt?

Figyelt kérdés

Felnőttképzésről van szó és csak egy ügyfélszolgálatos közölte egy válaszban, ami eredetileg más ügyre vonatkozott volna, hogy a jogviszonyt megszüntették.

Tartozás állt fenn, de azt rendeztem és utána tudtam meg csak, hogy már megszűnt a jogviszony. Erre vonatkozóan nem jött semmilyen hivatalos tájékoztatás vagy figyelmeztetés és a szerződésben sincs megfogalmazva, hogy ha X időn belül 1 havi tartozás marad, akkor megszüntetik a jogviszonyt vagy ilyesmi.


Tudom, az én hibám, de meg voltam szorulva. Nagyon szépen kérek mindenkit, ezzel kapcsolatban ne oktassatok ki. Csak így sajnálom a képzésbe fektetett energiát és pénzt is.


Azóta már vagy 6 emailt váltottam az ügyfélszolgálattal de nem válaszolnak erre, csak rizsáznak.



febr. 16. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendkívüli módon felmondanak egy szerződést, arról értesíteni kell megfelelő módon.
febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg kell. De ma már azt is meg kell kérdezni, miféle intézményről van szó. Ugyanis ma már számos hatóság sem tartja ezt be.

Itt arról a fogalomról van szó, hogy ez egy jogelven működő ország, vagy erőelven működő. Számos jel utal arra, hogy a jogelv már régen nem érvényes.

febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És akkor hogy vehetném rá őket arra, hogy legalább elküldjék hogy hivatalosan megszűnt a jogviszonyom?
febr. 16. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!