Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teljesen normális, hogy egy...

Teljesen normális, hogy egy üzletvezető panasz esetén nem hajlandó megadni se a nevét, se a felettese elérhetőségét? Ez számtalanszor előfordult már velem, és teljesen érthetetlen számomra.

Figyelt kérdés
Valami GDPR-ra hivatkozott a nevével kapcsolatban. De hogyan írhatnék panaszt, ha nem tudom a nevét annak, akire panaszom van. Egyébként a hivatalos személyekre nem vonatkozik a GDPR? Mert rendőrnek meg kell adnia. De ha a nevét nem is hajlandó, valami azonosítót se adhat? Se a felettese nevét vagy csak az elérhetőségét? Akkor hogyan léphetek kapcsolatba a bolttal, akinél egyébként vásárolok és lényegében szerződésben állunk? Ez így elég egyoldalú kapcsoltat. Egyébként ki volt rakva valami ügyvezető igazgató neve egy táblára, de akkor ő miért nem mondhatja meg, ha ki van rakva???

febr. 18. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleg ha a datumot leirod, hogy februar 15-en 10:30-kor eppen ugyeletben levo uzletvezetovel beszeltel (barna hosszu haj szemuveg) stb.
febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A beosztasbol ok mar kideritik hogy ki volt az
febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Rendőrnek se kell megadnia. Szépen néznénk ki, ha minden bűnöző megtudhatná az ellene eljáró rendőr nevét, hogy megkeresse és nem is őt, hanem a családtagjait bánthassa.

Akire panaszod van, az az üzletvezető. Ha így megnevezed, az tökéletes.

Egyébként, ha már "számtalanszor" fordult veled ilyen elő, az azt jelenti, hogy számtalanszor akartál boltban panaszt tenni valaki ellen. Én 50 évem alatt senki ellen. Úgy tűnik, te vagy egy notórius feljelentgető, panaszt tevő idegbajos alak, nem velük van a baj.

febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

“ Ez számtalanszor előfordult már velem”

Tehát egy tipik kötekedő vagy. Sztem csak simán átvernek, h kopj le.

febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 a rendőr megadja a nevét, jelvényszámát és rangját is, ha kéred. Nálam egyszer volt házkutatás. Nem is kellett kérnem, maguktól mondták el, h kik ők és milyen minősítésben vannak jelen. Nálam csak egy piti dologról volt szó, de egy drogdílernek vagy egy tömeggyilkosnak is épp olyan jogai vannak, mint nekem, szóval igenis “be fognak mutatkozni”. Legfeljebb egy TEK-es osztag nem, akik maszkban nyomják, de azokat meg ne keverjük a rendőrökkel.
febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Rendőrnek se kell megadnia. Szépen néznénk ki, ha minden bűnöző megtudhatná az ellene eljáró rendőr nevét, hogy megkeresse és nem is őt"


Biztos vagyok benne, hogy teljes baromságot mondasz. Én sem a nevét mondtam. Ha nem a nevét, valami azonosító számot köteles mondania. Ebből volt a botrány a tévészékháznál. Jogállamban tudnod kell, hogy ki az aki intézkedik ellened, ha túlkapás, jogtalanság, vagy bármi van. És nem elég, hogy leírod a dátumot vagy az időpontot, nem köteles órának lennie nálad, és nem tudhatod, hogy tényleg tudjék-e abból, és hogy történik-e intézkedés. Én azt értem, hogy személyes adatot nem kell, de valami azonosítót igen, ahogy minden telefonbeszélgetést is felvsznek minden szolgáltatónál, stb.

febr. 18. 15:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok notórius feljelentő, csak velem állandóan abszurd dolgok történnek. Illetve felháborodok, és mások miatt szeretném, ha a dolgok jobban mennének, ha megoldódna egy olyan dolog, ami konstans módon rossz, és nem is foglalkoznak vele. Azt látom általában, hogy mindenki hagyja a fenébe, és mondjuk 100 forint miatt, vagy 10 perc idővszteség miatt senki nem szól, de amikor egy cég vagy egy üzlet, ahol naponta több ezer vagy tízezer embert szolgálnak ki, és mindenkit megszivatnak 100 forintra vagy mindenkinek az idejét semmibe veszik, akkor az ott összességében nagyon sok pénz és idő megy el, és maga a hozzáállás undorító, ha nem is érdekli őket, pláne felháborító, ha még jogtalan is. És nem csak a cégek, hanem az alkalmazottak is így viselkednek,természetesnek veszik, hogy lenézik a másikat, semmibe veszik a vásárlót, stb. És ezért ilyen az ország, mert a kis ember a még kisebb emberrel így bánik, akkor a politikusoktól sem várhat többet. És ha valaki tenni akar valamit valami jogtalanság ellen, akkor még azt is feljelentgetőnek és idegbetegnek titulálják, pedig ez lenne a demokrácia és a piacgazdaság együtt. Ha nem szól senki, akkor senki nem szabályozza a piacot, és azt veszem észre, hogy az ilyen hülye hozzászólások, amikor valaki azt mondja, hogy házmester tempó ez a feljelentgetés, ezt pont a legnagyobb öngyarmatosító liberálisok mondjék, miközben a liberalizmus és a piacgazdaság is csak akkor működne jól, ha lenne visszajelzés és nyomás a társadalom részéről a gazdasági ügyekben és a társadalmi ügyek minden területén egyaránt.
febr. 18. 15:26
 8/11 A kérdező kommentje:

"Eleg ha a datumot leirod, hogy februar 15-en 10:30-kor eppen ugyeletben levo uzletvezetovel beszeltel (barna hosszu haj szemuveg) stb."


Nem tudom, ez nevetséges. Én nem valami fantomképrajzoló vagyok. Nem is volt nálam óra, rossz az arcmemóriám, és le is lépett. Nem hiszem, hogy ez kéne a hivatalos módja legyen demokráciában és jogállamban a fogyasztóvédelemnek, panasznak, stb.

febr. 18. 15:28
 9/11 zlaci1 ***** válasza:

A kérdezőnek szánt válaszokból kitűnik, hogy egyre igénytelenebbek lettünk. Régen volt egy fogyasztóvédelem, ahol gyorsan profi módon helyre tették a dolgokat.

A vásárlók könyve még ugyan létezik, de a békéltető testület nagyon rosszul működik. A bepanaszolt cég a vitát lerendezendő általában profi ügyvédet küld, de az is gyakran előfordul, hogy a határozatot nem hajtják végre. Megtehetik minden következmény nélkül.

febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zlaci1 ***** válasza:

Egyébként tényleg nincs szükség a boltvezető nevére. Be kell írnod a pontos időpontot a vásárlók könyvébe, vagy az üzenetbe.

Én pl. rendszeresen tapasztaltam, hogy felszálláskor a villamos a vezetője balesetveszélyes helyzetet teremtve, hátra nézés nélkül indul a végállomásról. Beírtam az időpontot és a pontos helyszínt. Intézkedtek, azóta jobban figyelnek.

De ugyanez történt a közlekedési lámpa üzemzavarának bejelentésekor is.

febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!