Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tévesen kifizetett munkabért...

Tévesen kifizetett munkabért visszakérheti a munkáltató?

Figyelt kérdés
Bérszámfejtési hibából túlfizetésem keletkezett. Milyen formában kérheti vissza az összeget a munkáltatóm? Bemondásra köteles vagyok utalni? Vagy várjak hivatalos levelet? Nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy nem működöm együtt, viszont a telefonhívást nem érzem hivatalosnak.
febr. 20. 00:30
A kérdező szavazást indított:
Mindenképp vissza kell fizetni
Várjak hivatalos papírt
Van rá esély, hogy nem kell visszafizetni
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, levonja a fizudból, volt nálunk ilyen.
febr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a jogi oldalát a dolognak, de valószínűsítem, hogy vissza kell fizetned.


...viszont, ha szeretnél továbbra is a cégnél dolgozni, akkor morálisan is azt mondom, hogy vissza kellene fizetni, máskülönben nem hinném, hogy megbízható munkavállaló lennél a cég szemében ezek után.


Azt véleményem szerint kérheted tőlük, hogy írjanak egy papírt neked arról, hogy hiba történt, és miként tudod ezt feléjük rendezni - pl. milyen bankszámla számra, milyen közleménnyel utald vissza az összeget.


Én nem "szórakoznék" a céggel, de legyen pontosan meghatározva, hogy mi az ügyintézés menete (esetleg lehetőségei), legalább egy céges e-mailben.

febr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem többhavi fizetésed, akkor legegyszerűbb lenne, ha következő hónapban annyival kevesebbet utalnának ők neked. És a fizetési papíron legyen részletezve, hogy előző hónapban mennyit kellett volna és ehelyett mennyit utaltak ténylegesen, abban a hónapban meg az az összeg levonva a kifizetendő összegből. Én ezt javasolnám az illetékeseknek.
febr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Több millió forintról van szó, én pedig még kb egy évig fizetés nélküli szabadságon vagyok.
febr. 20. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy tudsz mást tenni mint visszafizetni...

Esetleg azzal kapcsolatban próbálnék meg egyezkedni, hogy a visszautalás miatt keletkező banki költségedet térítsék meg, tehát ne érintsen téged hátrányosan a dolog.


Ne várd meg, amíg jogi útra terelődik az ügy, esetleg bankkal egyezkednek (nem tudom, milyen lehetőség van erre). Főleg ne, ha akarsz még ott dolgozni egyáltalán.

Nem hiszem, hogy hosszútávon jogilag megtarthatnád a pénzt, ne jó ebbe belemenni szerintem...

febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizesd vissza. De ennyi pénznél már van jelentős banki költség, azt beszéld meg velük, hogy az nem a te költséged lesz, mert ők hibáztak nem te.
febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapból csak 60 napon belül követelhető vissza a téves kifizetés.

Viszont ha a munkavállalónak fel kellett ismernie, hogy túl sokat kapott, akkor ezzel megdől a jóhiszeműség vélelme, és akkor 3 év a visszakövetelés határideje.

És több millió túlfizetést neked azért valószínűleg fel kellett ismerni. (Hacsak nem te vagy Mészáros Lőrinc, aki észre se veszi, ha félmilliárddal többet utalt neki az állam.)

Természetesen jogod van kérni papír alapon, hogy mennyit és milyen okból kell fizetned. De ha úgyis tudod, akkor ennek nincs jelentősége.

febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!