Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a törvény nem ismerete nem...

Ha a törvény nem ismerete nem mentesít annak betartása alól, akkor mire van a jogi diploma?

Figyelt kérdés
Kifejtem. Vannak egyértelmű törvények, hogy ne lopj, ne árts másoknak, stb. De a btk hatalmas, és vannak olyan apró betűs részei, amiket nagyon kevesen ismernek, és egyáltalán nem olyan intuitív, mint, hogy ne ölj embert.. ha íj módon követ el valaki valamit, akkor miért nem enyhítő körülmény az, hogy nem ismerte a törvényt, és nem a jogtalan haszonszerzés vezérelte, nem szándékos az elkövetés?
febr. 21. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

"ha íj módon követ el valaki valamit"


Akkor az íjász.

febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Pl. Ne csalj adót.

Ne menj át a piroson.

Ne vezess áramot a kerítésedbe.

Nem tanulsz jogot, de a kötelességedet ismered . A józan eszed meg azt diktálja, hogy ne kockáztasd más életét.

febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz erre példát mondani? Melyik azok a bűncselekmények ahol te enyhítést adnál azért, mert az elkövető nem tudta, hogy ez bűncselekmény.
febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Például, kirándulsz erdőben, és találsz egy elhullajtott szarvas agancsot. Megörülsz neki, hazaviszed. Aztán jön a vadász a rendőrrel, elkobozzák, téged meg 200 ezerre büntetnek.


Védekezés: nem tudtam, hogy nem szabad elvinni.


Válasz: a törvény nem ismerete nem mentség. Tessék utánajárni, mielőtt cselekszik.

febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Vagy itt a valós, durva példa. Egészen más kultúrájú, civilizáció alatti hordákat szabadítottak rá Európára.


“Azzal vádolnak egy magát 17 évesnek valló migránst Svédországban, hogy megerõszakolt egy kiskorú lányt. A migráns most azzal védekezik, hogy nem tudta, hogy Svédországban illegális a nemi erõszak, mivel ezt korábban senki sem mondta el neki.”


Nos, be kell varrni 20 évre, és megtanulja, a többi megnokul a példáján= az európai lányok nem szabad préda.

febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyenekre gondoltam, mint amit a 4-es írt. Vagy pl adózás. Tegyük fel, hogy örököltél 100 milliót, amit befektettél külföldön, USA-ban. Majd eltörlik a kettős adózás. Persze visszhangos volt tőle a sajtó, de ki tudja hány ilyen van még, amit mondjuk nem írnak meg? Vagy pont nem olvastál aznap index.hu-t. Kiveszed a pénzed, majd a végén adócsaló leszel.
febr. 21. 12:38
 7/9 anonim válasza:

#5: Én sem értek egyet ezzel, de nézzük meg a másik oldalról. Ha elvonatkoztatunk attól, hogy morálisan mekkora bűnt követett el, akkor itt van egy országában lévő háborútól menekülő ember, aki egy másik országban az otthoni kultúrája szerint viselkedik. Inkább halt volna meg otthon, mert nem volt ideje megtanulni a svéd btk-t? Tegyük tönkre még jobban az életét a büntetéssel csak azért, hogy példát statuáljunk, aminek a híre valószínűleg el sem fog jutni a megfelelő helyekre?

Mondom ezt úgy, hogy én is egyetértenék egy súlyos ítélettel, az irományom arra vonatkozik, ha a tettől elvonatkoztatunk.

febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 árokpart ***** válasza:
49%
2017 környékén behoztak a BTK-ba egy olyan paragrafust, hogy tévedés. Viszont ez csak szerintem nagyon apró dolgokra terjed ki, illetve általában szubszidiárius tehát kiegészítő cselekményeknél játszik szerepet.
febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert nem bizonyítható, hogy a tettes tudatában volt-e vagy nem ténylegesen(!) az adott jogszabálynak.

Tehát, ha valaki tudatában volt, de később enyhítő körülményként azt hazudja, hogy nem volt azt szinte lehetetlen bizonyítani.

febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!