Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elállhatok-e a vásárlástól...

Elállhatok-e a vásárlástól webáruház?

Figyelt kérdés
Mennyire álhatok el vajon a vásárlástól netes rendelés esetén? Nincs még konkrét eset! Mobilgarázst szeretnék vásárolni, neten kell megrendelni. A céggel eddig csak telefonon beszéltem. Van negatív komment is a cégnél, hogy e-mailben közlik a megrendelést követően, hogy az ár változhat, mert ők csak forgalmazzák, összeszerelik. Így a gyártótól vásárolt összeg miatt változhat az ár. Direkt telefonba kérdeztem a forgalmazót, hogy mi a helyzet ezen a téren és közölte, hogy igen, az ár változtatás jogát fentertjuk! Mivan ha én megrendelem, de drágábban adják? Mondhatom-e, hogy köszönöm, de így nem kérem?
febr. 21. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg csak megrendeled, addig elálhatnak. Ha már vissza is igazolták, akkor nem, vagy csak kártalanítá terhe mellett.
febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a távol lévő felek között létrejövő szerződésnél 14 napig elállhatsz a vásárlástól, viszont ha már kiszállították, Neked kell visszajuttatni a saját költségeden. Normális esetben ez annyi, hogy megrendeled, Ők jelzik, hogy változott az ár, Te pedig jelzed, hogy Te ezt így nem szeretnéd, ne küldjék ki, elállsz a szerződéstől mivel változott az ár.
febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez nem ennyire egyszerű. Miven ha megrendelem, küldenek egy e-mailt, hogy holnap visszük. Kihozza a kamion és 240.000.ft. helyett 280.at akarnak kérni. Én elhajtom őket, majd kiszámláznak egy kamion fuvar költséget 200km.re. Hivatkozva arra, hogy én megrendeltem és elfogadtam a feltételeket, ami tartalmazta, hogy változhat az ár.
febr. 21. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A végleges megállapodás csak akkor jön létre, ha közölték veled a tényleges árat, és te ezt elfogadtad.

A megrendelésnél szokott lenni Közlemény rovat, vagy ilyesmi. És oda beírhatod a biztonság kedvéért, hogy csak akkor érvényes a megrendelésed, ha megírják a fix árat, és ezt te elfogadod.

[link]

febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!