Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentés díja. Van vagy nincs?

Feljelentés díja. Van vagy nincs?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy ez miként van hivatalosan. Nem találtam róla neten semmi hivatalos választ a dologra. Egyedül egy 2011-es forumposztot miszerint 4000Ft ha személyesen teszed meg.


De nem látom a dologban a logikát, ha nincs pénzed rá akkor rohadj meg? Vagy csak azért terjedt el ez a "nem ingyenes" dolog, hogy ne legyen vele végtelenségig visszaélve.



febr. 22. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen feljelentési díj? Kit és hol akarsz feljelenteni? Rendőrségi feljelentésnek nincs díja. Ha bűncselekményt észlelsz a környezettedben akkor azt a rendőrségen ingyenesen feljelentheted / bejelentheted.
febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségi feljelentés díjmentes.

Az önkormányzatnál, pl. birtokvédelmi eljárásnak van illetéki díja.

Továbbá ha orvosi látleletet készítenél, annak is van díja.


Más kérdés az, hogy én rendőrségi feljelentést ügyvéd segítségével tennék, mert úgy nagyságrendekkel nagyobb az, hogy az ügyedet jobban kezelik, ill. a feljelentés is profi lesz.

febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most már a birtokvédelmi eljárás is illetékmentes, ha nincsenek felmerült költségek (pl. szakértő). Ha jól tudom, 2021-ig 3000 Ft volt, amit visszakapott a feljelentő az eljárásban elmarasztalt személytől, ha igazat adtak neki.
febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van. A végzés elleni fellebbezés illetéke 3000 Ft. A végrehajtási kifogás illetéke 5000 Ft.

Továbbá a közjegyzői fizetési meghagyásnak van még díja.

febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Nem volt logikus számomra, hogy miért lenne fizetős a dolog.
febr. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!