Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állásajánlaton a következőt...

Állásajánlaton a következőt hallottam. Jogilag ez legàlis?

Figyelt kérdés

Egy cégnek kellene dolgoznom, mint értékesítő. Egy terméket kell eladnom, amiből jutalékot kapok.

Nincsen bejelentés, szerződés, semmi.

A terméket el kell adnom, majd abból 30% az én részem. Online nem megvehető.


Azzal “etetnek”, hogy teljesen legális, mivel nem eladó vagyok, nem értékesítő, hanem közvetítő.

Mivel senki nem tudja, a cégen és rajtam kívül, hogy jutalékot kapok, ezért annyi a dolgom, hogy közvetítek. Szóval amennyiért én veszem a terméket a cégtől, annyiért adom tovàbb.

Így nem üzletszerű tevékenység és papíron nem is keresek rajta.


Eladáskor szàmlát sem tudok adni, kp-val megy minden.


Ha valaki mégis kér papírt, maximum megbízói szerződést köthetek a vevővel, hogy megbízott engem, hogy a cégtől vegyek neki terméket.

Én be tudom mutatni, hogy 1ft ért vettem és pontosan 1ft-ért adtam el, így nem kerestem rajta, csak én voltam a híd az eladó és vevő között.


Nagyon nagy üzlet van benne, tetszik a termék is és a cég is, de nagyon tartok ettől, hogy jogilag nem vagyok tisztában valamivel esetleg.


Létezhet ilyen, vagy át akarnak verni?

(A termékbe ne menjünk bele, ha nem muszáj, nem tud elromlani, nincs rajta garancia, és a cégről sem beszélnék. Csupán az elv érdekelne. Nagy összegbe kerül a termék, a jutalék százezres nagyságrend, a termék milliós)


Voltam pár rendezvényen, gyakoriak a vevők, előadás után mindig sokmilliós kp forgalmat intéznek ott a helyszínen és rengetegen dolgoznak értékesítőként.

A termék biztosan legális, EU engedélyes, mindennek megfelel, ez nem is kérdés bennem, viszont a munkavégzéssel kapcsolatban szeretném jogilag bebiztosítani magam.


Létezhet ilyen, hogy meghatalmazással lehetek közvetítő?


Példa, hogy jobban meg tudjam értetni:


Van egy cég, ami autót gyárt. Én vagyok a cég egyik közvetítője. Nekem adnak el autót, senki másnak. Autót beszerezni sehogy nem lehet, se online, se boltban, üzletben, se a cégtől, csak tőlem.

Én megveszem hitelesen, számlával, sorszámozva, alvázszám, minden ami kell, mondjuk 100ft-ért. És keresek egy vevőt, aki megbíz engem, hogy vegyek neki 100ft-ért egy autót, mert ő nem tud, csak rajtam keresztül.

Autó helyett írhattam volna bármit, a lényeg, hogy nem kell hozzá tulajdonost bejegyezni, sem papírozni. Írhattam voln 1kg kenyeret is.


Én max azt a számlát tudom bemutatni, amennyiért én vettem, és pont annyiért is adom tovább.


(Bejelentve nem vagyok, jutalékot nem fizetnek, szürke zóna az egész. Nem hivatalosan abból van pénzem, hogy csak papíron veszem annyiért, amúgy 30%-kal olcsóbban kapom, de papíron az eladási ár 100%, nem pedig 70%. Ezt viszont senki nem tudja, mert kp megy.)


Hivatalosan munkanélküli vagyok, ha nagyon akarom, be tud jelenteni a cég jutalékra, de akkor önbevallással kell adózni, amit senki nem csinál a cégnél.

Ázsiai cég egyébként, de vagy magyar raktára, elosztóval, így ha van vevőm, aznap lezajlik minden. Sok esetben ingyen a kezembe adják a terméket, majd ha nàlam fizettek, utána viszem vissza a 70%-ot az elosztó helyre.


febr. 24. 02:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen legalisnak tunik. Semmi bejelentes, garancia, es az uzlet megis szaguld! Szinte hihetetlen! Marmint hogy vannak olyanok, akik ezt beveszik. S ha bejon, akkor (mivel nem vagy bejelentve) honnan lesz orvosi ellatasod, nyugdijad, barmilyen munkajogi orvoslatod, ha hatrany er? A fo kerdes, hogy a vevok miert fogjak toled 30%-kal dragabban megvenni, mintha kozvetlen a ceghez fordulnanak (online), ha semmit nem teszel hozza? Nagyon naivnak kell lenni, hogy ezt valaki beszopja. De hajra!
febr. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Van rendes állásom mellette, de ha nem is lenne, megtakarítanék rendszeresen. Olyan keresett a termék, és olyan magas a jutalék, hogy a fizetésem sokszorosát tudnám keresni vele, ha jól megy az értékesítés.

Orvosi ellátáshoz fizetném a TB-t havi 9 ezerrel, de ahogy mondtam, van munkahelyem emellett.

A vásárló nem tud kikerülni, ha meg is keresi a céget, nem ad el senkinek semmit, csak a regisztrált közvetítőinek. A vevő nem tudja, hogy keresek vele, pláne nem, hogy 30%-ot. Mindenkinek egységes áron kell adnia, és nincs még konkurencia, se hamisítvány.

A világ bármelyik pontján árulják, ugyan annyiért megy. Eu-n belül 3 országban létezik jelenleg, Ázsián belül pedig rengeteg helyen elérhető, csak szintén csak közvetítőkön keresztül, egységes áron.


Nem vagyok naív, de az üzlet nagyon megy, láttam. A termékismertetőket hetente rendezik és többszázan jelennek meg, a milliós ár ellenére is veszik rendszeresen, van aki többet.

febr. 24. 02:46
 3/18 A kérdező kommentje:

A vásárlói réteg is 90%-ban a felsőosztály, értelmiségiek és gazdagok. Többsége visszajáró vevő.


A továbbiakban nem szeretnék beszélni se a termékről se a cégről. Az alkalmazás, munkakör elvével kapcsolatban szól a kérdésem, és az ehhez kapcsolódható törvényekről, legalitásról.


Sokkal szívesebben szeretnék bejelentve dolgozni, jutalékos alapon akár, de nincs lehetőség ilyesmire sajnos.

Ha jogilag problémás, nem is tervezek foglalkozni vele.

febr. 24. 02:50
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

"Jogilag ez legàlis?"



Rovid valasz: nem.



Hosszu valasz: nemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnemnem.



39F incel

febr. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Te nagyon sokat fogsz ülni. És még utána a többmilliós adócsalást is behajtják rajtad. Remélem te vagy Mészáros Lőrinc és van elég csilliárdod.
febr. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Biztos nem legális. Ha abba belegondolsz, hogy ki adózik és mi után meg, hogy csak kp-val lehet fizetni, már egyértelmű.


Ennek ellenére működhet. Amit mindenképp javasolnék, hogy annak nézz utána, hogy a “vevők tényleg vevők” és nem egy beépített csalás részei, ahol téged akarnak átverni, hogy belépj és ezért perkálj jó sok pénzt.

febr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 DK-s ***** válasza:
100%

Illegális.


Van 30% jövedelmed, ami után senki nem adózik. Te azért nem lehetsz közvetítő, mert jövedelmed származik az értékesítésből, ami adóköteles.


Mivel nem vagy bejelentve, így a te faxoddal verik a csalánt. Te folytatsz olyan tevékenységet amely jövedelmet eredményez, és te nem fizeted be az adót magad után, tehát TE fogsz rábaxni.

febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Már az gyanús, hogy nem kap számlát a vevő.
febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

" Szóval amennyiért én veszem a terméket a cégtől, annyiért adom tovàbb.


Így nem üzletszerű tevékenység és papíron nem is keresek rajta."


Az, hogy hasznod van-e vagy sem, az az üzeltszerűség tényén nem változtat. Ez üzletszerű tevékenység, hiszen azért veszed, hogy eladd. Az, hogy valaki olyan marha, hogy nincs rajta nyeresége, az nem az adóhatóság hatásköre.

Az egész dolog bűzlik az adóelkerüléstől (adócsalástól, ha jobban tetszik), aminek a következményeit természetesen TE fogod viselni, nem a cég. Ők pontosan adnak számlát mindenről neked...

febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor hogyan tudhatom meg, hogy hivatalosan végezhetem-e a tevékenységet, és hogyan számlázzam ki?

A nagy érték miatt hamar bekerülnék az áfakörbe szerintem, de így le tudom írni a költségem, ami az eladási ár is egyben.

Így profitom nem keletkezne, hiába számláznék mindent.

febr. 24. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!