Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szellemi tulajdonjogi...

Ez szellemi tulajdonjogi sértés amit elkövetek?

Figyelt kérdés

Anno érettségiztem kémiából emelten és jelentkeztem ehhez egy online felkészítő kurzusba. Küldtek tananyagot írásbeli és szóbeli vizsgára valamint volt videós óra.


Ezek az anyagok le voltak védve de én azt csináltam, hogy megnyitottam egy üres dokumentumot és begépeltem az anyag tartalmát, valamint rögzítettem ezeket a felvételeket.


Azóta minden érettségi előtt (őszi és tavaszi) én ezeket csoportokban felajánlom emberkéknek, hogy segítsek nekik le érettségizni. Mindezt ingyen adom természetesen.


Ez szellemi tulajdonjog sértés? Én úgy tudom, hogy ha nem kérek érte pénzt akkor nem az.



febr. 24. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az valakinek a szellemi munkája/tulajdona. Ha kérsz érte pénzt, ha nem, akkor sem adhatod senkinek a tulajdonos engedélye nélkül. Nem hiszem, h bármi bajod lesz belőle, de nem legális akkor sem.
febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ. Az a baj, hogy nem olcsó ma már egy ilyen kurzus, persze az árát megéri de sokan vannak rossz anyagi helyzetben és azt szeretném, hogy nekik is legyen lehetőségük rendesen felkészülni.


Nyilván én szűrni nem tudok és nem is akarok de a 2 ezer emberből akinek eddig küldtem fix van olyan aki nem engedhette volna meg magának, hogy ilyen kurzusért fizessen.

febr. 24. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Magyarán kb. 2000x párszázezer ft értékben károsítottad meg az oktatócéget.
febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 ez a gondolkodás szép dolog, de ilyen alapon mindent ingyen kéne adni, mert van, aki nem engedheti meg magának. Másrészt te sem örülnél, ha alkotnál valami értéket és azt ingyen osztogatnák másoknak ahelyett, h te azért megkapnád a jussodat.
febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!