Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi volt a bűne a bicskei...

Mi volt a bűne a bicskei igazgatóhelyettesnek, amiért több évet ült?

Figyelt kérdés

Azt olvastam-hallottam több helyről, korábban pont ő nyomta fel a rendőrségen az iskola egyik tanárát pedofíliáért, majd későbbi alkalommal, amikor tudomására jutott, hogy a főnöke is pedofil, odahatott a kollégákra+gyerekekre, hogy ne beszéljenek róla.

De ezek alapján biztosra veszem, hogy csakis főnöki nyomásra tette, amit fentiek szerint főnöke érdekében tett.

Minden munkahelyen alap, hogy megőrizzük a céges titkokat, nem terjesztjük nyilvánosság elé, hogy vezetőink itt és itt csináltak hülyeséget, akár törvénysértést is. Annál meg nincs sok csúnyább dolog, mint ha valaki spicli a munkahelyén.

Igaz, hogy a pedofília egy súlyosabb dolog, mint némi számviteli visszaélés vagy munkavédelmi felszínesség, meg azon kevesek egyike, ami csúnyább is, mint a spicliség, de magyarázza el valaki, hogyan valósított meg bűncselekményt az igazgatóhelyettes, amiért ennyi letöltendőt kapott? Ez egy bírói figyelmeztetés mindannyiunknak, hogy jelentgessük fel szabályszegő főnökeinket, máskülönben majd velük együtt mehetünk börtönbe?


febr. 25. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem szabályszegés, hanem súlyos bűncselekmény, ami folytatólagos volt. Ez nem spicliség, hanem becsület. Ha a munkatársad dohányzik szüneten kívül, és felnyimod, az spicliség. Ez nem volt az.
febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

"Minden munkahelyen alap, hogy megőrizzük a céges titkokat, nem terjesztjük nyilvánosság elé, hogy vezetőink itt és itt csináltak hülyeséget, akár törvénysértést is."

Rosszul tudod. A törvények betartása fontosabb, mint a cég jó híre.

Úgyhogy, ha a te főnököd is gyerekeket erőszakol, akkor jelentsd fel nyugodtan.

febr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Valóban kellemetlen, ha a főnököd "megkér" arra, hogy beszélgess el a gyerekkel erről arról. Mondhatsz nemet, de akkor esetleg kirúgnak. Vélhetőn ezt is figyelembe vette Novák Katalin a kegyelemnél.
febr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Novák Katalin nem gondolkodott ilyesmin. Orbaneszku odaszólt neki és aláírta. Ne lássunk már bele a történetbe ennél többet.
febr. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Falazott a pedofil igazgatónak, nem jelentette, mikor tudott a pedofil ügyeiről, és gyerekeket kényszeritett vallomásmódositásra és az ügyből kifolyólag 1 gyerek öngyilkos lett.
febr. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"hogy vezetőink itt és itt csináltak hülyeséget, akár törvénysértést is. Annál meg nincs sok csúnyább dolog, mint ha valaki spicli a munkahelyén."


Te magadnál vagy, mester?


Itt bűncselekmény történt, amit az igazgató követett el, amihez segítséget nyújtani (hallgatásra kényszeríteni a sértetteket) úgyszintén bűncselekmény.


Ez NEM SPICLISÉG, hogy bűncselekmény elkövetését jelented.


De ha ez Neked nem világos, akkor igen komoly értékrendbeli gondjaid vannak....

febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahogy jeleztem, számomra is világos, hogy itt az átlagosnál jóval súlyosabb tettet követett el a vezető.

De akik egyből becsületről papolnak, nem tudom, életükben dolgoztak-e már igazi munkahelyen, pláne vidéken, ahol ha a visszájára sül el a főnök elleni feljelentés (nem tudja kézzelfoghatóan bizonyítani, amit tudni vél), és ezért őt rúgják ki, akkor mehet 100 kilométerekkel odébb dolgozni, költözés, család szétszakad stb. Ez nem ám a Nagykörúton belüli fotelértelmiségi szekció.

De ha nem annyiból állt a tette, hogy elbeszélgetett az ügyben nem érintett gyerekekkel, hogy ne dőljenek be a tanár bácsi elleni mendemondáknak, hanem pl. konkrétan a sértett gyerekeknek magyarázta be, hogy az, ami velük történt, az meg sem történt, vagy nem is úgy történt, ahogy történt, az valóban bűnsegédlet szerintem is.

febr. 25. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Az hogy nem jelentette fel, az egy dolog, lehet gyávaság is, de az hogy falazott neki, meg a gyerekeket kérte arra hogy hallgassanak, az már bűncselekmény.
febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Az állásféltés nem egyenlő a gyávasággal. Fent részleteztem.

Falazott neki: mert a felettese erre utasította. Innentől kezdve szintén állásféltés. Az általam eddig megismert állítások (ha igazak) nem abba az irányba mutatnak, hogy ez az ember belső indíttatásból fakadó egyetértéssel támogatta volna pedó főnökét.

(Félreértés ne essék, én sem maradnék meg egy olyan munkahelyen, amelynek alapvető céljával nem értek egyet: pl. bűnözőmosdatás, prostitúció, hazaárulás, még ha legálisan bejegyzett szervezet is. De a szóban forgó munkahely egy kiemelt társadalmi státuszú szociális intézmény, ahol dolgozni elismeréssel jár, és ahonnan nehogy végül még nekem kelljen elmennem azért, mert a nagyfőnökről beszélnek ezt-azt, én meg ebben a vitában ellene vallok színt. Más, ha leleplező bizonyíték van a birtokomban, de még akkor is húzhatom a rövidebbet, amíg én vagyok a beosztott, ő pedig a főnök.)


Ha bizonyítékom van, vagy ha gyerek hozzám fordul segítségért, mert elsőkézből tapasztalta, hogy a diri abuzerálja, én azért a helyében kerestem volna, milyen kerülő úton tudom hatóság elé vinni az igazgatót. Pl. kihasználva a netes fórumok anonimitását. Lehet, ő is megtette, csak nem tudni róla. De ha akkor meg a főnöke feljelenti a fórumozót jó hírnév megsértéséért, a rendőrség IP cím alapján seperc alatt kideríti, ki volt a feljelentő. És innentől kezdve az, hogy melyikük megy a börtönbe, kishazánkban azon múlik, kinek meggyőzőbbek a bizonyítékai, kinek jobb az ügyvédje meg ki mellett elfogult a bíró.

Na mondjuk ez utóbbiért tényleg felelős az igazságügyi tárca, hogy nem merték? nem akarták? megoldani, hogy a bírák ugyanúgy feleljenek ítéleteikért, mint bármely más dolgozó a munkájáért.


Talán idevágó, hogy anno általános iskolánkban volt egy tanár (engem nem tanított, ja és igazgató se volt, csak egy szimpla tanár, viszont egy társasházban laktunk), akiről 1x rokonom, aki ott tanított (engem is), szólt nekem és szüleimnek, vigyázzak ezzel a szomszéddal, mert eljárás folyik ellene, mert fiúk nadrágjában turkált. De a legszigorúbban lelkemre kötötte, amíg nem csukják le, egy szót se szóljak róla másoknak, és ha diáktársak majd erről beszélnek, tegyek úgy, mintha nem tudtam volna. Pedig csak egy kollégája volt, nem a főnöke, és még csak nem is haverkodtak (mindenhogyan túl fura volt a pasas). Amúgy hamar elvitték a sittre.

febr. 25. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!