Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölheti-e a gyerekem azt...

Örökölheti-e a gyerekem azt az adósságot, amit apám halmozott életében és én vissza utasítottam mint örökséget? A hagyatéki eljárás evvel zárult ennek sok éve már viszont a házat ami félig a néven volt az idén árverezte el a végrehajtó.

Figyelt kérdés
Kérem olyanok válaszát akik végig jártak ezt az utat vagy jártasak a témában köszönöm.

#öröklés #árverezés #devizahitel #Öröklés visszautasítás
febr. 26. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
ha visszautasitod az örökséget, akkor adósságot sem örökölhetsz.
febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Tudtommal MÉG nincs ilyen. Bár bizonyos körök szerintem szívesen bevezetnék az adósság öröklését, úgyhogy csak idő kérdése.
febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Nem örökölheti, miért örökölné?

Ki lett amúgy az örökös? Az állam? Lehet, hogy "ők" indították a végrehajtást.

febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a néven volt félig az ingatlan?
febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM lemondani, hanem visszautasítani kell. Ebben az esetben sem adóságot nem örökölsz, sem egyebet.

De egy "sok éve" történt hagyatéki eljárást nem most kellene rendezni, ezt akkor kellett volna

febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
89%

Igen, mindig az örökségi sorrendben következő családtag örököl. Ha elfogytak az örökösök vagy nem sikerült kideríteni, hogy ki az, akkor száll az államra.

Nálunk egyszerű volt, mert a gyerekem, tehát az elhunyt szülőm unokája, már nagykorú volt, így velem együtt neki is nyilatkoznia KELLETT arról, hogy visszautasítja az örökséget. Kiskorú is örököl, de nem tudom mikor és hogyan kell ezt intézni.

febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6, a lemondás és a visszautasítás jogilag csaknem ugyanaz. Egyik esetben sem örökölsz adósságot. Csak lemondani még az örökhagyó életében kell, visszautasítani pedig a halála után.


Kérdező, nekem valami nem világos. Ha te visszautasítottad az örökséget, akkor a gyereked örökölt volna. Ő már nagykorú volt az örökség megnyílásakor? Ha igen, úgy nyilván ő is visszautasította, mert neki sem kellett az adósság. Vagy nem?

Ha kiskorú, akkor a gyámhivatal utasította vissza, helyette.

Írhatnál kicsit pontosabban, mert az aggodalmad okát sem értem.

febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk amíg nem derül ki, hogy kinek volt "félig a nevén" az ingatlan, addig nem lehet érdemi választ adni. Mert ha a gyerek nevén volt, akkor bizony az ingatlannal kapcsolatos adósságot bizony örökölte.
febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"A hagyatéki eljárás evvel zárult ennek sok éve már "

Elő kell venni az akkori papírokat és megnézni, értelmezni mi áll benne.

febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kicsit kevés volt az engedett karakter azért ilyen össze csapott a kérdésem kicsit.

Szóval apám meghalt, csak adóssága volt meg a ház fele a nevén. Én visszautasítottam az örökségét, akkor még kiskorú voltam. Ezáltal én ki estem mint örökös így az állam örökölte meg az adósságot. Így zárult le a hagyatéki eljárás. Anyám akkor már rég el vált tőle tehát neki semmi köze nem volt a hagyatékához csak nekem mint gyerekem. A fél ház így anyám és az állam nevén volt ha lehet ezt így mondani. Na most anyámnak is volt minimális tartozása amit nem rendezett nem tudta rendezni így bár listára került. A házon kívül semmi nem is volt a nevén. Na most mint mondtam ez a hagyatéki eljárás sok éve lezárult de valamiért a végrehajtó elárverezte a házat de úgy, hogy apám tartozását meg anyámét ami miatt bárra került összekötötték valahogy és puff úszott a ház. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy nekem van egy 9 hónapos fiam. Lehet, hogy az aggodalmam és a kérdésem is nonszensz, de ha a házból indulok ki, akkor ő apámnak az unokája így végülis potenciális örökös, megkereshetik e egyszer őt ezmiatt, annak ellenére, hogy ez már egy sok évvel ezelött velem lezárt (hogy visszautasítottam) hagyatéki eljárás

febr. 26. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!