Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van a "jog", sőt a...

Miért van a "jog", sőt a "rendőrség" is a POLITIKA főkategóriában? Nekem ez nagyon meredek. Másnak nem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hova tennéd?
2010. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"A politika kifejezés az ókori görög polisz névből ered. A politika szó eredeti jelentése közélet, ebben az értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, politizál. A politika a csoporton belüli döntéshozási folyamat. Bár a kifejezést általában a kormányzás kapcsán használják, a politika jellemzően jelen van számos csoportos interakcióban, többek közt üzleti, oktatási vagy vallási intézmények működése során."


[link]

2010. okt. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolom a torvenyeket es a JOGalkotast is a parlamentben hozzak ott meg politikusok ulnek talan ezert. A rendorseget meg a mindenkori kormanyok pl belugyminiszter iranyitja tehat egy politikus nyilvan ezert. szerintem a lejobb helyen van mindketto a politika temakorben.
2010. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát csak olyan durva színezetet ad a jognak .. sztem ... nemtom, én vagyok külföldi hasonló oldalon is, és ott a jog az jog .. mint főkategória, de hogy a politikába tegyék, ez sztem nagyon durva (még akkor is, ha itt nálunk ez nem is annyira meglepő ...)
2010. okt. 25. 10:19
 5/15 anonim ***** válasza:
A számítástechnikába biztos nem való. Amúgy jól kifejtették a politikát leginkább az országgyűlés és a kormány műveli, az ogy-nek pedig törvényhozó jogosultsága van. A kormánynak végrehajtó elvileg, de azért van nekik rendeletük meg határozatuk ami kihat a jogra. A jognak két ismérve van: norma + állami kikényszeríthetőség. Szerintem itt lép be a rendőrség a témába és közvetett módon kapcsolódik a politikához.
2010. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

na jó, ez mind oké, csak egyet felejtünk el, hogy azért a különböző hatalmi ágaknak maximálisan függetleneknek kellene lenniük ... hogy ne szülesenek pl politikai vagy egyéb indíttatású bíósági ítéletek, és hogy a rendőrség se zaklasson valakit politikai és egyéb okokból, szóval én értem amit mondasz, de egyet nem értek vele


rosszul látom ?


Ők hozzák atörvényt, jogszabályt, ez oké, na aztán ennek betarttatása már függetlenül kellene h történjen

2010. okt. 25. 11:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező ebben igazad van. A hatalmi ágak elválasztásánál csak a bíróit sikerült Magyarországon elválasztani. A törvényhozó hatalom választja a végrehajtó hatalmat maguk közül, ezt tudom én is és szúrja a szemem nekem is. Amerikában sikerült megoldani (bár ott sem tökéletes és éppen, hogy a bírók vmelyik párt támogatásával indulnak a választáson (ott választják)). Mo-n a bírónak szerintem nincs feltétlen politikai akarata egy döntésnél és nem is kényszeríthetik rá. Ettől függetlenül egy bíró is gondolhat vmit a politikáról és ezt ki is fejezheti abba beleszólni nem lehet (egyébként ezt a bíró otthon teheti a leves fölött, illetve szavazással az alkotmány szerint). Bocs ha kicsit egyszerűen fogalmazok.
2010. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam le. Politika = közügy. Olyasmi, ami mindenkit érint, mindenkire tartozik. A népképviseleti demokrácia egyik legnagyobb rákfenéje, hogy hajlamosak vagyunk a politikusokra hagyni a közügyeket. A jog is közügy, a rendőrség (a közrend fenntartása) meg pláne.
2010. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A rendőrség a hatalom (tehát a politika) "erőszak-szerve". Ha esetleg angol vagy amerikai oldalt használsz, ott valószínűleg azért lehet a jog külön, mert ott a bírók a szokásjoghoz vannak kötve és nem a BTK-hoz.
2010. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

hát kedves utolsó, tudod ehhez nem is fűzom akár csak a saját magam által közvetlenül és közvetetten megtapasztalt dolgokat, mert aztán másnap kopogtatnának nálam, de ..... azért azt kívánnám, bárcsak, kifejezetten ahhoz lennének kötve, és semmi máshoz ... én olyan állatira elégedett lennék

(és most nem a gyakorlattól távol álló pár idióta jogszabályra gondolok, hanem másra)

2010. nov. 1. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!