Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám sajnálatos módon a...

Édesanyám sajnálatos módon a demencia középsúlyos állapotában van. Önellátásra soha nem lesz már képes.Szabad-e eladásra hirdetni az ingatlant, ahol lakott?

Figyelt kérdés

6.hete a testvérem családi házában gondozzák a férjével, nekem nincs saját lakás,párom sincs kicsi, emeleti önkormányzatiban élek.

Az utóbb felvetettem, hogy tán érdemes lenne meghirdetni, hisz azóta üresen áll. Természetesen ehhez kell világos pillanat,amikor beleegyezik. Habár írni sem tud már.


A testvér a szememre vetette, hogy míg nem hal meg valaki, addig nem illő ilyet tenni


márc. 5. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Ha már nincs értelme az ottlakásnak, és csak "teher" lehet árulni, ez az eset elég egyértelmű, amúgy is mire vevőt találsz az is idő. De megértem az érzelmi oldalát is, ti döntitek el.
márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is, anyukád házát eladni a "feje fölül" elég szemét ötlet.

Másodszor, ha nincs gondonokság alá helyezve, akkor csak ö maga adhatná el, sem te, sem a testvéred nem.

Harmadszor egy "világos pillanatot" kihasználni elég erkölcstelen dolog, emellett az adásvétel utólag emiatt megtámadható, semmissé nyilvánítható.

márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Te rárepültél a témára mert pénz áll a kezedhez,ha már nem képes írni se akkor gyámság kell először is.

Férj-el mi a helyzet?

márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez jogi kérdés, nem azé, hogy illik-e.
márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Valszeg ha valaki, akkor a testvéred lesz a gyámja, mivel ő gondozza és mivel ő nem akarja eladni a házat, amíg él a mama, addig sztem engedd el a témát.
márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Tök mindegy, érdemes-e, ha a testvéred nem akarja, hogy rávegyétek erre anyukádat. Akkor nem adjátok el és kész.
márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerencsére nem törvényes kihasználni egy embert aki nincs tudatában a cselekedeteinek. Ha gyámság alá kerül akkor lehet eladni, de akkor is csak a gyámja intézheti
márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Le akarod nyúlni a lakását? Nem fog menni!
márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Máris segítettek. A téma teljesen el lesz halasztva.Ne legyen lelkiismeretfurdalásom, tudjak tükörbe nézni A 3 gyerekem úgyis dolgos, mint én. Dolgoznak hétvégeken is így kipengetik az albérletet.
márc. 5. 19:50
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

“dolgos, mint én”

Gondolom mennyire lehetsz dolgos, ha csak egy önkormányzati lakásra futja és anyád házát akarod eladni, h legyen pénzed.

márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!