Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkahelyen egy kollégám...

Ha a munkahelyen egy kollégám megpofoz, én pedig hirtelen felindulásból emiatt ököllel teljes erőmből arcon ütöm, akkor milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
márc. 6. 17:51
1 2
 1/13 Fsms ***** válasza:
32%

Mi történt az emberrel? Milyen sérülései lettek? Attól függ.

Tett valaki feljelentést?

márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.: Nem tudom. Csak szemtanúja voltam, hogy egy fiatalabb srácot megpofozott egy 35 körüli nő, jó erősen, ahogy csak bírta. A srác nem csinált semmit, csak lesett...


Én pedig belegondoltam, hogyha velem csinálta volna ugyanezt, akkor minimum teljes erőmből beütök neki egyet. Meg is ijedtem egy kicsit a reakciómtól, mert talán még akkor is ütném így jobban belegondolva, amikor már a földön van. De ilyenért gondolom minimum kitiltanának a boksz egyesületből, ahová járok.

márc. 6. 18:13
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Mehet is a feljelentés. A nőt minimum kirúgják, de ebből bíróság is lesz.
márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ja amúgy jogos önvédelem lenne büntetőjogi kategóriailag. Azt kell mondani, majd a fegyelmin meg aztán a bíróságon, hogy megtámadtak és azért ütöttél, hogy megszakítsd a támadás folyamatát.

Viszont abban a pillanatban, hogy ha ő elfordulna úgy már a te ütésed megtorlásnak számít, amiért téged duplán megbüntetnek. Tehát gyorsnak kell lenni, ha bosszút akarsz állni, mert ez nem játék. Vagy hagyod az egészet és csak simán jelented.

márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
A kérdező nem tehet emiatt feljelentést...
márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Feljelentést bárki tehet, bármilyen ügyben...

Hogy van -e jogi értelme, na az egy másik történet.


Jogos védelem csak jogtalan támadás ellen van és arányosnak (bírói gyakorlat) kell lennie az elhárításnak.


"visszaadni" a pofont, ráadásul ököllel, qurvára nem elhárítás, hanem bosszú (jogi nyelven aljas indokból vagy célból...).


eAki pofon vág, felelhet - esetleg - tettleges becsületsértésért (magánvád), Te viszont könnyű testi sértésért (szintén magánvád) vagy garázdaság, ha más is történik.

márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

#6 Az eleje igaz, azonban én arra utaltam, hogy ez könnyű testi sértésnek minősül (a pofozkodás), így csak az tehet feljelentést, aki a sértett. Mondjuk munkahelyen mások előtt ez lehet garázdaság is bőven, ami már nem magánvádas.

Ami a visszaadást illeti...Arra ugyanez vonatkozik, bár egy nőt - vagy bárkit - izomből ököllel megütni már bőven lehet, hogy súlyos testi sértés (kísérlete), ami már nem magánvádas.

márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

7 - es!


Ez nagyon függ a körülményektől.

márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogyha valaki instant visszaadja, az hogy lehet aljas indokból elkövetett? Az hirtelen felindulás, nem? Mármint az aljas indokból elkövetést meg kell tervezni, arra hogy jut idő.


Amúgy nem úgy van a jogban, hogyha valaki túlreagálja, mert elveszti az eszét, vagy ösztönösen cselekszik, akkor ott elnézőbbek?


Egy rendőr ismerősömtől hallottam valami olyasmit, hogyha valaki megöl egy betörőt a házában, akkor azt kell mondania a bíróságon, hogy féltette az életét, pánikba esett, és ezért cselekedett úgy.


Senkitől sem várható el az arányosság ilyen helyzetekben, de ott már tényleg más a dolog állása, ha a támadó földre került, és a sértett tovább üti.

márc. 8. 16:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez is függ a körülményektől, mint minden. Ezért szokás nagyon pontosan kivizsgálni, hogy mi hogyan történt.


#8 Igen, függ, ezért használtam többször is a "lehet" szót.

Pofonnal is lehet pl súlyos testi sértés is stb stb

Én csak próbáltam valamiféle iránymutatást adni.

márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!