Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél, hogy a büntetőfé...

Egyetértenél, hogy a büntetőfékezést szándékos emberölési kíséréletnek minősítsék?

Figyelt kérdés
Akkor talán nem lenne belőle ennyi?

márc. 12. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez talán visszatartaná az elkövetőket.
Nem, mert aki barom, az így is úgy is megtenné.
Egyéb, kifejtem.
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Én eleve azt mondom, hogy a terrorcselekményekkel azonos szinten kellene kezelni a "közúti bűnözést" és ennek megfelelően elítélni mindenkit aki másokat szándékosan veszélyeztet.


Eleve szerintem sokat nyomna a latba, ha elkoboznák a járműveket. Simán lehetne az, hogy 2 évre elkobozzák, addig rohad valami telepen, majd visszakapja a delikvens, természetesen a tárolási költségek kifizetése mellett. Az fájna a Suzukisnak meg a Ferrarisnak is.


Illetve szerintem simán azt kellene, hogy ilyen eset után mondjuk 2-3 év közmunka, fizetés nélkül. Ez elég elrettentő lenne, hiszen közben ugrana a rendes munka is. Meló meg mindig akad, például kiküldeném őket Autópályák mellé füvet kaszálni.


Ezzel megszűnne a "rokon vezette" hivatkozás is, hiszen ha tudod, hogy a rokonod miatt 2 év börtön/közmunka jár akkor nem adod oda a kocsit sem.

márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem.
márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es! Kicsit bővebben?
márc. 12. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem, de az biztosan támogatnám, hogy a jogosítványtól örökre búcsút vehet, de meggyőzhető vagyok, hogy ha nem is örökre, minimum 10 évre, és ha visszaesik akkor örökre.
márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
100%
Alapból -mivel a gépkocsi emberélet kioltására alkalmas eszköz- a közúti bűncselekményeket úgy venném, mint amit fegyverrel követtek el. Talán akkor képesek lennének felelősséggel használni a járművet...
márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem hiszem hogy visszatartaná, de azzal egyet értek hogy aki csinálja azt legalább lecsukják hogy addig se tudja csinálni...
márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondom, hogy csukják le, hanem hogy napi 10 órában köteles legyen közmunkát végezni. Lehetőleg veszélyes helyen, például autópálya mellett. Ásson árkot lapáttal, szedjen kézzel gyomot stb.
márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen de akkor éjszaka megcsinálja
márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez mind azép és jó, de nem fog megvalósulni, amíg politikus bűnözök, korrupt , befolyásos vezetők ülnek a hivatalokban, a bíróságokon és a médiában.....🤔És nem harmadik aki jobb lenne, eddig a mihazánk pártban bíztam, nos valahogy kiábrándultam őlük egy kicsit egy megtörtént eset miatt....nézzétek meg magyarország történelmét, Mátyás király meséit a youtubon, sosem volt igazság, mert ilyenek vagyunk, mohóak és kabzsiak, ( tisztelet a kivételnek 50%kb).
márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!