Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a közterületfelügyelő...

Ha a közterületfelügyelő tetlegességig megy intézkedés közben akkor megvédhetem magam?

Figyelt kérdés

Pl: Intézkedés közben a közterület felügyelő meglök a vita hevében, esetleg megüt, akkor én megvédhetem magam, teszem azt, visszaüthetek?


Vagy az akkor hatóság elleni eröszak?



Amugy kinek mia véleménye a közterület felügyelőkről?

Eléggé aljas pitiáner mind ahogy én meg tapasztaltam...



márc. 18. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha olyan jogsértést követtél el, ami mondjuk rendőri intézkedést kíván, a hatóság kiérkezéséig visszatarthat. Ilyen esetben ehhez testi kényszert is alkalmazhat; ezt egyébként bárki megteheti, ha egyértelműen jogellenes cselekmény során tartja vissza az elkövetőt.

Meg nem üthet, de ha te nagy vehemenciával elkezded "megvédeni" magad, akkor már arányosan ő is alkalmazhat keményebb fellépést. Egyébként a közterület felügyelő hivatalos személynek minősül.

márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

A közterület felügyelőknek van elfogási joga bilincsben, gumibot használati jog.

Ketten vannak ellened tanúskodnak majd.


Ha tanúd van, feketeöves karatés vagy akkor más a helyzet!


Ezek együtt működnek a zsarukkal később kinaiakkal is .


Vigyázz velük.


Keleti pályaudvarnál láttam, hogy nappall tömegben ketten rugdostak egy embert, aki feküdt a földön.


Tömeg állta körbe őket.


Megtették hiába a sok ember.

márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

#2

Linkeld már be a filmet erről a rugdosásról, manapság minden ilyesmi órák alatt felkerül a netre, ha tömeg állt körben, akkor nyílván valaki ezt felvette telefonnal.

márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

3.

Milyen filmet te nyomorék. Kb 12 éve volt. D azóta is agresszívek főként az ottani közterületesek.Majd ha te leszel a földön rugdosva nem lesz ekkora a nagy pofád!

márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

#4

Jaaa, hogy ez rééégen volt :DDD

Látod paraszt, ennyit érnek a "tutibiztos" kamuinfóid. Mindig azok hőbörögnek a leghangosabban a hatóságok ellen akik valami rossz fát tettek a tűzre. Egész életemben Pesten laktam, autóm is van, de valahogy soha nem találkoztam "agressziv" közterületesekkel, hihetetlen, mi? :D

márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 árokpart ***** válasza:
30%
2-es Ez vagy nagyon régen lehetett vagy kamu. Jelelnelg éppen az a baj sok helyen Budapesten a közbiztonsággal, hogy szinte már nincsenek a Tarlós idején szolgálatba lévő közteresek, mert az egyik HÉV-en ukránok akartak fényes nappal megerőszakolni egy nőt, csak szerencsére le kellett szállnia. EZ az az eset amikor az édesapja meg az ukránokkal szemben önbíráskodott. Akkoriban mindenféle Jugendeknek lettek a közteresek kikiáltv, most akkor lehet élvezni a hiányukat is.
márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A közterületfelügyelők csak az átleg emberek megbirságolásával vannak elfoglalva.

A bünözöket még véletlen sem állítják meg, nem szólnak ha rongál valaki stb...


Csak stikában birságcetliket rakosgatnak random az autókra meg ilyesféle dolgokat csínálnak.

Gyakorlatilag pénzbeszedést tartanak


Engem például ugy akartak megbüntetni hogy a leírt cselekmény és az ahoz tartozó paragrafust még véletlen sem szegtem meg

A lakóhelyem előtt ahol 20 éve parkolok amugy...


Egy mocskos léhűtő tróger banda a közterületfelügyelet!

márc. 18. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:

"A bünözöket még véletlen sem állítják meg, nem szólnak ha rongál valaki stb..."


A bűnözők elfogása nem a közteres dolga, az a rendőrség feladata.


Intézkedési kötelezettsége is csak relatíve szűk körben van.


ha nem csinálsz olyat, ami igényli az eljárásukat, békén hagynak......nekem soha semmi bajom nem volt velük...

márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!