Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező rendőrségnek bejelent...

Kötelező rendőrségnek bejelenteni 18. születésnapon, hogy elköltöztem?

Figyelt kérdés
Azokat akik betöltik a 18-at és elköltöznek általában bejelentik eltűnt személyként és megkeresi őket a rendőrség, hogy rendben vannak-e aztán kitörlik őket az eltűnt személyek adatbázisából amint rendben találták őket. Na most ha én máshová fogom bejelenteni az állandó lakcímemet mint ahová költözöm (ne kérdezzétek miért, nem mondom meg miért) és a rendőrség esetleg emiatt nem talál meg és nem szólok nekik mondjuk telefonon, hogy "Helló, én XY vagyok, ma van a 18. születésnapom és elköltöztem, jól vagyok!" akkor annak lehetnek jogi következményei és esetleg megbírságolhatnak amiért nem foglalkoztam azzal, hogy eltűntként vagyok bejelentve és nem szóltam? Tehát ha a rendőrség aznap nem talál meg akkor kötelező bejelenteni a 18. születésnapot, költözést a rendőrségnek? Kaphat valaki pénzbírságot, akár esetleg börtönbüntetést mert nem jelenti be? Létezik erre vonatkozó jogszabály, hogy minden állampolgár köteles a rendőrségnek bejelenteni ha elköltözött 18 évesen? Ha igen, akkor valaki beilleszti ide azzal együtt, hogy hányadik paragrafus, stb? Előre is köszönöm!

márc. 21. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezzel foglalkoznak. pfff....
márc. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Pont ezzel foglalkoznak. pfff...."

Na igen, énis pont ezen gondolkoztam!!! Az összes 18 éves állampolgárhoz kimennek, megkeresik őket miközben valóban eltűnt személyeket kellene előkeríteni és bűnözőket kellene felkeresni és letartóztatni akik még sajnos szabadlábon vannak, sokkal fontosabb dolgokkal kellene foglalkozniuk! Be kéne hozni egy olyan törvényt, hogy akit a 18. születésnapján jelentenek be eltűntként azt ne írják bele az eltűnt személyek adatbázisába és ne foglalkozzanak vele. Ennek az egésznek semmi értelme, minek a 18 éveseket ellenőrizni? Nyílván teljesen jól vannak! Felesleges ez az egész! Fontosabb ügyekkel kellene foglalkoznia a rendőrségnek, nem kellene minden 18 éveshez kijárkálniuk.

márc. 21. 02:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor alatt, fölött is ugyanúgy be kell jelenteni a lakcímet, még az ideiglenes is (pl kollégium).

A rendőrség nem ellenőrzi a lakcímeket, viszont, ha bármilyen ok miatt kiderül, hogy szándékos félrevezetés történt, az büntethető.

18 éves kor fölött még azt is meg lehet tenni, hogy egyszerűen besétálsz a rendőrségre, és közlöd, hogy elköltözöl, nem szeretnéd a családoddal tartani a kapcsolatot, kérésükre ne fáradjanak a keresésedel.

Viszont, ha hivatalos ügyek elől próbálsz hamis lakcímmel elbújni annak lehet következménye, egyébként senkit nem érdekel a lakcímed, az a Kádár rendszer jellemzője volt, hogy bármikor megállíthatott a rendőr, elkérte a személyi igazolványt, és minimum három kérdést tett fel: neve, hol lakik, hol dolgozik?

márc. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha egyetemen kollégiumba mész érettségi után, azt bejelented a rendőrségnek? Naugye...
márc. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Apu vagy anyu mondta neked? Csak a szocializmusban kellett a lakcímet a rendőrség felé bejelenteni. Azóta 40 év eltelt!


Okmányiroda intézi: lakcímbejelentőlap, régi lakcímkártyát elveszik, az újat odaadják. Ennyi!

márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!