Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság-e ha lefogják a...

Garázdaság-e ha lefogják a támadót és így nem történik tettlegesség?

Figyelt kérdés
Idős édesanyám és néhány szomszédja az utcán beszélgetett, amikor odament a szembeszomszédja és belekötött édesanyámba. A vita elfajult, az illető fenyegetőzött és nekugrott, de szerencsére az illető apja az utolsó pillanatban lefogta a szomszédot, így tetlegesség nem történt. Az illetőt mindenki útálja az utcában, mindenkivel van valami problémája, gyaníthatóan nem százas az illető, ezért is mentek ki sokan az utcára, amikor meghallották az ordítozást. Az illető persze tovább szitkozódott, becsületsértő kijelentéseket tett és fenyegetőzött, hogy ennek még következménye lesz. Ez egy békés környék volt, de amióta ez a bolond idejött, azóta állandóak a problémák, mindenkivel összeveszik, mindenkit fenyeget. Rengeteg tanú van az esetre, hogy az illető fenyegetőzött, és mivel a viselkedése másokban megbotránkozást keltett, kirivóan közösségellenes magatartást tanúsított szerintem ez garázdaság. De mivel a tetlegesség megakadályozásra került, nem tudom, hogy ez esetben erőszakos-e és így kimeríti-e a garázdaság fogalmát.

márc. 21. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Garázdaságnak van szabálysértési és bűncselekményi alakzata.

Ennyi picit kevés megállapítani, hogy melyik valósul meg, de egy szabálysértés mindenképp.


“ Erőszakos magatartás irányulhat személy, illetve dolog ellen. A garázdaság esetében a személy elleni erőszak más személy testének támadó megérintését jelenti, [BKv 34.], függetlenül az általa kiváltott eredménytől. Az erőszakos magatartás megállapítható, az egyszerű pofon, vagy fellökés esetében is, nem kell, hogy az ténylegesen sérülést okozzon.”


Az én magán véleményem szerint, ha ő már úgy lép fel, hogy mást megtámad, megüt, meglök, megpofoz de ebben valaki más megakadályozza testi erővel, akkor megvalósul.


Hiszen ha engem megakar ütni, de mondjuk elhárítom, kitérek előle attól függetlenül, hogy nem tudott megütni erőszakos lesz. Ugyan ez a helyzet ha ő mást megakar támadni és testi erővel ebben megakadályozom.

márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!