Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Online szerződéskötéskor...

Online szerződéskötéskor minek kell megfelelni, hogy hiteles legyen az?

Figyelt kérdés

Szolgáltatást árulok online, facebook oldalra fognak jönni a megkeresések.

Messenger üzenetben szeretnék word dokumentum alapú szerződést küldeni, amit elfogadás után, vagy az utalás beérkezésekor automatikusan elfogadja a vevő a szerződési feltételeket.

Másik eset, ha emailben keresnek meg, ott is word dokumentum, majd utalás.


Jogilag milyen szabályok vonatkoznak ide? Ki kell nyomtatnia és aláírnia, vagy elég, ha válaszol rá a vevő, hogy rendben, elfogadom?

Tanú, megadott adatok hitelessége (személyiről képet kell kérnem, kérhetek egyáltalán), stb?


Egyszerű, egy oldalas szerződés, benne van mire fizet, azt megkapja és nem lebbezhet fel, nem kérheti vissza a pénzt. Magamat szeretném védeni benne, hitelesen, jogilag rendben.


márc. 24. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok itt bunkózni laikusként, de ha már konkrét üzletről van szó, lehet jobb lenne egy hús vér (biztosan) ügyvéddel konzultálnod egy anonim mindenes fórum helyett.


Itt az unatkozó Jani bá is eladhatja magát ügyvédnek 2 feles után, ha elég magabiztosan beszél. Te meg elhiszed, mert épp nincs itt senki, aki ellent mondjon neki.

márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kezdő vállalkozó vagyok, nem szeretnék 40 ezres óradíjat fizetni 1-2 kérdés miatt.

Minden vállalkozó tud erre válaszolni, akinek sok éves tapasztalata van online szerződések terén.

márc. 24. 15:34
 3/5 anonim válasza:

AvDH hitelesítés ügyfélkapuval.


Feltölti ügyfélkapun az ügyfeled, hitelesíti, letölti pdf-ben.

Egyenértékű azzal, mint, ha aláìrná Személyesen.

márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs ennel egyszerubb modszer, ami hivatalos is?
márc. 25. 22:47
 5/5 anonim válasza:

Második vagyok,ez egy normális sebességű internettel, nem idióta értetlen ember esetében max 3 perces művelet.

Van olyan oldal is,hogy eszerződés, én pl.ott ìrtam most alá munkaszerződést. De nekem ez komplikáltabb volt, mint ha csak Avdh-val kellett volna hitelesìtettnem. Olvass utána :)

Remélem sikerül valamit találni kedves kérdező.

ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!