Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyvédnek igaza van vagy...

Evelin9436 kérdése:

Az ügyvédnek igaza van vagy csak nincs kedve foglalkozni vele ?

Figyelt kérdés

Sziasztok a konkrét kérdés egy örökösödéssel kapcsolatos az élettársam nagymamája még él az ő egyik házában lakunk (3 háza van 5 örökös) mi beköltöztünk ebbe a házba és felújítottuk az édesapám segítségével az ő nevén van a számla mert ő volt itt mikor át kellett venni az anyagot a szigeteléshez. Még a teljesítés előtt felmérettük hivatalos ingatlanossal a házat hogy azon az áron kelljen majd kivásárolnunk az örökösöket amennyit ért az ingatlan mielőtt fel újjítottuk. Miután téliesítettük a házat és beépítettük a konyhát meg csináltuk a fürdőt mindezt saját költségre az ügyvéd akivel az élettársam mamája meg íratta a végrendeletet meg magyarázta hogy olyan nincs hogy azon az áron vesszük meg az ingatlant ahogy beköltöztünk hanem levonják azt ami a számlán szerepel összeg a felvásárlás összegéből 17 millióval ér többet a ház azért mert leszigeteltük és bevezettük a csatornát és meg csináltuk a fürdőt ennek ellenére csak az anyag költséget akarja az ügyvéd levonni a vétel árból ami 1 millió FT és nem fogadják el a számlát amin az én édes apám neve van mert nem én vagyok az örökös de az élettársammal 2 közös vérszerinti gyermekünk van és kettőnk nevén lenne a ház amikor meg vesszük. 40 millió helyett 61 milliót kéne fizetnünk mert felviszi az összeget a szigetelés stb amit mi csináltunk meg a mi pénzünkön.

Én tévedek és igaza van az ügyvédnek vagy valóban a beköltözési állapot a mérv adó ha meg vesszük ?


márc. 28. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira össze lett zagyválva az egész ügy, hogy nem lenne annyi pénzetek, amiből az ügyvéd tisztázni tudná a ti helyzeteteket.
márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hát nekünk papirunk van a beköltözési állapotról fotókkal es hivatalos ingatlanossal igazolva van a papir ezért nem értem. A végén olyan kavarodás lett az egészből. Hogy azt se tudom mi lesz a vége.
márc. 28. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobban tagolt kérdést jobban lehetne értelmezni... Meg sem próbálok pontos választ adni.


Jogilag amennyi értéket hozzáadtok a beköltözésetek óta, tök mindegy hogy te vagy az apa vagy a haver haverja, ha a te utadon történt a felújítás (azaz a felújító, bárki is legyen, veled áll jogviszonyban), és ezt tudod bizonyítani akkor bizony megillet az az összeg. Ezt alapvetően két úton követelheted jogilag. Vagy elfogadod, hogy egyenlő részben örököltök, és akkor a hozzáadott értéket készpénz formájában követeled a többi örököstől, vagy arányosítjátok az öröklés százalékos lebontását a teremtett értéknek megfelelően.


Az, hogy te ki tudod e vásárolni az ingatlant, már megegyezés kérdése, de a hozzáadott érték, ha jól értelmezem, téged megillet. Keress egy másik ügyvédet és vele konzultálj, mert azért nem kevés pénzről van szó.

márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze ebbe az is beletartozik, hogy az ingatlan értékét a felújítás növelte, vagy az ingatlanpiac változott. Mondom, itt valószínűleg egy másik ügyvéddel kéne konzultálnod, aki részletesebben ismeri a történetet.
márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp konzultálunk egy másik ügyvéddel csak nem szerettem volna olyan üggyel elé állni ami élből veszett. köszönöm a válaszod
márc. 28. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!