Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri majd a...

Szerintetek megéri majd a későbbiekben tanítással vagy pszichológiával foglalkoznom?

Figyelt kérdés
nagyon sokat gondolkodom azon, hogy mivel töltsem az életem nagy részét. sose tudtam igazán, hogy mi legyek, ha felnövök. az ötletek ezek voltak eddig: óvónő, tolmács, idegenvezető, szoftverfejlesztő, távközlési technikus, bőrgyógyász, gyermekorvos, zeneterapeuta, és most jelenleg tanár vagy pszichológus. tudom, ez jó sok, de az agyam folyamatosan pörög, és mindig változnak az érdeklődési köreim. már egy jó ideje zenélek, de nem azzal szeretnék foglalkozni, inkább csak hobbiként űzném. igazából olyan hivatást szeretnék, amiben boldog vagyok, és meg tudok belőle majd élni. a szívem mindigis oda húzott, hogy tanítsak, de tudom, hogy mi van a mai világban, ezért a racionalitásom visszahúz. az elmúltakban nagyon sokat segítettem a legjobb barátnőmön lelkileg, es nagyon pozitív visszajelzést kaptam tőle. ha úgy van, tudok segíteni, tanácsot adni bárkinek, aki hozzám fordul. igaz, félénk típus vagyok, de szívesen segítek embereken. szoktam mondani, a jó szívem visz a sírba. először a tanárokhoz/tanítókhoz fordulnék, hogy a rossz gyerekeket és a sok terhet leszámítva milyen volt az első megítélésük a munkával kapcsolatban, és hogy élik meg most a mindennapokat? a pszichológiával foglalkozókat pedig szintén a megítélésükről és a mindennapokról szeretném kérdezni. nagyon sokat segítenétek. a válaszokat előre köszönöm!! :)

2023. aug. 11. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én erre azt tanácsolom hogy előtte nézz utánna mindennek majd mérlegeld a dolgokat, hogy miért aztán tedd fel magadnak a kérdést,hogy akarod e vagy nem de aztán ahogy gondolod érzed ezt
2023. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy annyira tipikus mellékvagány, hogy a legjobb barátnőmnek sokat segítek lelkileg akkor leszek pszichológus, nagyon sokan esnek ebbe a hibába és csalódnak utána a szakban. Kérlekba saját érdekedben nézz szét az egyetemek honlapjain, nézz minta órarendeket pl és utána próbáld szűkíteni a kört. Amit a pszichológiáról tudnod kell: az alapszak, BA, 3 év, csak egy alapzás, viselkedéselemző diplomát ad, amivel elhelyezkedni még nem lehet. Utána jön 2 év mesterszak amikor pszichológus leszel. Utána, ha praktizáló pszichológus szetetnél lenni 4 év klinikai szakosodás, ami már fizetős, tehát alap hangon 9 év és anyagi ráfordítás mire eljutsz oda, hogy lelki tanácsokat adsz magánpraxisban és megèlsz belőle. Gyönyörű szakma, de nagy elhivatottság és kitartás kell hozzá. A BA szak tele van olyan tantárgyakkal, mint biológia, adatelemzes, statisztika...Ha nem klinikai szakirányba mész az csak plusz 2-3 év, de pl iskolapszichológusként pedagógus fizetést kapsz ugyanúgy. El lehet vele menni mèg kutatás, munka vagy szervezetpszichológia irányba is, de az meg távol áll attól, ami miatt felmerült benned.
2023. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!