Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet bajom abból, ha bejelent...

Lehet bajom abból, ha bejelentek egy céget helytelen bejelentés miatt és nem találnak problémát náluk? (Korábbi alkalmazottól, jelenlegi dolgozó elszólásától tudok a problémáról, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyetemi kollégiumban lakok, ahol folyamatosan problémák vannak és sajnos engem is értek már ilyenek, például azért, mert a dolgozók a kollégium szabályait a kedvük alapján tartják be. Egyszer már elegem lett, írtam egy panaszt a kollégium vezetőségének, amire pozitív választ kaptam, írták hogy megbeszélik a dolgozóval, de később kiderült, hogy ez azt jelentette, hogy a nevemmel együtt szétküldték a történetet és még nekik állt feljebb, az én helyzetem lett rosszabb.


Mivel a kollégium vezetőségével nem sikerült megoldanom a problémát, ezért úgy döntöttem, hogy ideje kibasznom velük. Egy korábbi dolgozóval jóban vagyok, nagyon sokat beszéltünk és többször is mondta, hogy vagy nincsenek bejelentve, vagy 4 órára vannak bejelentve alacsonyabb fizetéssel. Ez mind szép és jó, de a kollégiumban 24 órás portaszolgálat van, és mindig 1 portás van 24 órán keresztül, nappal +1 fő van, de ő a többi szolgáltatásért felel.


Már engem is ellenőriztek a NAV-tól munka közben (méghozzá csak diákmunka), kb. fél órán keresztül ellenőrizték a cég és a bejelentésem adatait és azt szeretném elérni, hogy ezzel a céggel is ezt csinálják. Elkezdtem kitölteni a "Közérdekű/visszaélés-bejelentés benyújtása" nevű bejelentés kitöltését, viszont az oldal legalján egy figyelmeztetés szerepelt, aminek a szövegét első válaszként beillesztem. Ez alapján lehet problémám, ha nem találnak problémát a cégnél?


A másik aggodalmam az, hogy sehol se találom azt, hogy melyik cég működteti a kollégiumot, csak annyit tudok, hogy külső cég, nem az egyetem. Komolyan tudják így gondolni a bejelentésem, ha a cég nevét nem tudom leírni?



ápr. 14. 00:15
 1/3 A kérdező kommentje:

Ha nyilvánvalóvá vált, hogy a közérdekű bejelentő rosszhiszeműen, valótlan adatot vagy információt közölt és


- ezzel bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésére utaló körülmény merül fel, személyes adatait az eljárás lefolytatására jogosult szerv vagy személy részére át kell adni,

- alappal valószínűsíthető, hogy másnak jogellenes kárt vagy egyéb jogsérelmet okozott, személyes adatait az eljárás kezdeményezésére, illetve lefolytatására jogosult szervnek vagy személynek kérelmére át kell adni.

ápr. 14. 00:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetem weboldalán ott vannak a közérdekű adatok (üvegzseb), ebben benne kell lennie a szerződéseiknek, ebben megtalálod a céget.


A NAV jogsértés bejelentésben a panasz részletes leírás 150 karakter lehet, ebben nevezd meg pontosan, hogy kitől származik ez az információ. Te innentől nem közölsz hamis információt. Ha meg a volt dolgozó neked hamisat mondott, akkor azt ő nem hatóság, meg nyilvánosság előtt tette, hanem csak egy baráti beszélgetésben, ezzel ő sem követett el jogsértést.

ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez első körben nem NAV hatáskör, hanem munkaügyi-foglalkoztatás felügyeleti. Kormányhivatalokban találod őket. Ennél a hatóságnál bárki tehet panaszt, akár egy szomszéd, akár egy családtag, ha tud bármelyik munkáltatóval kapcsolatban bármilyen szabálytalanságot.


Ha ők találnak valóban szabálytalanságot, ami más hatóság feladatkörét is érinti, akkor hivatalból értesítik őket. Értsd: ők fognak jelzést tenni a NAV felé.

ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!