Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Banki csalással elkövetett...

Banki csalással elkövetett pénzmosás?

Figyelt kérdés

Banki csalás áldozata lettem, arra használták a számlámat, hogy egy (valószínûleg) másik áldozattól az én számlámra utaltattak pénzt, aztán le is vették.


Már voltam bent a rendôrségen, ott azt mondták, ha nem nyúltam a pénzhez amíg a számlámon volt, nincs baj (nem nyúltam, ez az egész percek alatt történt).


Viszont az ijesztett meg, hogy aki az én számlámra utalt, visszahívást kért. Nyílván nem lehetett teljesíteni, mert a csalók a pénzt levették, de ugye az utaló csak az én nevemet és számlaszámomat látja, nem tudja, hogy én is áldozat vagyok.


Mi van ha feljelent? Vagy ô valamilyen peres úton követelheti tôlem azt a pénzt?



ápr. 17. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudták,tudhatták a számlaszámod,...stb.?
ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel a netbankomat törték fel, ott megnézhették, és gondolom úgy mondták el a másik áldozatnak.. de ugye részleteket még nem tudok.
ápr. 17. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismeretlen tettes ellen ha tettél feljelentést,és a bankodnak is jelezted, akkor nagy bajod nem lehet.
ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen ezeket megtettem.. a bankomnál azóta minden tiltva van és vizsgálatot folytatnak, a rendôrségen pedig azt mondták, hogy majd még beidéznek..


Igazából csak azért félek mert még soha nem történt velem ilyen, és diák vagyok, szóval nyílván nem lenne pénzem, ha tôlem követelné..

ápr. 17. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha követelnék, hivatkozz arra,hogy rendőrségi feljelentést tettél.

Érdeklődjenek a nyomozóktól

ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor tôlem perrel nem követelheti?
ápr. 17. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hűlye, ha rendőrségi nyomozás és egyértelmű határozata után perelni akar.
ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogyan tudták feltörni a netbankodat. Meg adtad valahol a belépési adataidat?
ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy én sem igazán tudom..


Amennyire tudom semmilyen gyanús oldalra nem írtam be a belépési adatokat, stb..


De hátha a nyomozás során több derül ki.

ápr. 17. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!