Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kapum elott levo fakat es...

A kapum elott levo fakat es bokrokat nekem kell megmetszeni?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 11:20
 1/4 A kérdező kommentje:

Ami felvetodik bennem:

- nem nyulhatok hozzajuk mert kozterulet, meg akkor is ha en ultettem

- igen, nekem kell megmetszeni oket, mint ahogy a fuvet es a havat is nekem kell ellapatolni

ápr. 18. 11:25
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos igen. Olyankor nem közterület.

Csak akkor ha valaki mondjuk odaparkol, vagy valami értéket találnál, vagy kivágnál valami védett növényt. Na akkor közterület meg büntetés.

Ki érti ezt.

ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az onkormanyzat szokta a fakat karban tartani, amikor bejelentettem, hogy az egyik fa megbetegedett, akkor kijottek kivagni.


de a fuvet nekunk kell vagni a portank elott

ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező: amit kérdezel, arra a választ helyi rendeletben fogod megtalálni, országos jogszabályban nem. Erről a helyi jegyzőtől tudsz informálódni. (De nagyon csodálkoznék, ha ezt neked kellene megcsinálni. Sok különböző dolgot láttam már, pl. hogy szabad-e fákat ültetni, szabad-e bokrokat ültetni, szabad-e lágyszárú növényeket ültetni. De hogy metszeni a lakóknak kellene, ilyennel még nem találkoztam.)

Amúgy a kerítés vonalától már közterület van. Viszont egyes munkákra országos rendelet az ott lakókat kötelezi. (Természetesen ettől az a terület még marad közterület.)

[link]

ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!