Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes már most, ezekben az...

Érdemes már most, ezekben az enyhe, nappal 6-8 fokos időkben megmetszeni a szőlőt?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem, mert még jön rossz idő.
2023. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy gazdaságokban akkor metszik amikor van erre idejük.

Különben nem is végeznének,csak nyárra .

2023. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

a szőlő sosem pusztul ki. Nem jöhet olyan fagy, amitől elfagy a most metszett szőlő.

Bátran metszd meg, most még (talán)nem levedzik...


A szőlő évezredek óta tudja, mi is a teendője, neki teremni kell.

2023. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szőlőt ősszel kezdik el metszeni a nagyobb borászatokban, nem olyan mint a levendula, mandula hogy csak tavasszal lehet. Nekem van 5000 m2-es szőlősöm mindig csak decemberben tudom megmetszeni a munkám jellege végett.
2023. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony előtt mi már meg metszettük a gazdaságban.
2023. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Tegnap végreztem a metszéssel. A szőlő nem olyan mint a gyümölcsfa hogy megfagyhat a vesszö ha korán metszed. Általában februárban szoktam de most jó idő volt megcsináltam.
2023. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb borszőlő, meg jópár csemege bírja megmetszve is a komolyabb fagyokat. A csemegék közt több van, ami fagyérzékeny, és metszve minden növénynek csökken a fagytűrése.

Borvidék központjában lakom, itt már november végén, még levelesen láttam megmetszett borszőlőtáblákat. De nem azért metszették, mert az úgy jó, hanem kényszerűségből. (Kevés ember hajlandó szabadban dolgozni kevés pénzért, úgyhogy nekik folyamatosan, egész télen akad munkájuk.) Régen, mikor még volt hozzáértő metsző kellő számban, nem kezdték január közepe előtt.

Én már láttam a '80-as években földig fagyott szőlőtáblákat. Igaz, akkor -30-hoz közeli fagy volt, ami most már nem várható. Viszont nálam az É-Alföldön a Chasselas meg a kevésbé hidegtűrő csemegék is fagytak már földig 2000 óta, -20-nál. Részleges vesszőelfagyás pedig már többször volt (ilyen -16 körüli időkben), és akkor nagyon jó volt, hogy tudtam még a vesszők közt élőt keresni.

Nekem csak kb. 100 tőke vegyes szőlőm van, nem sok időbe telik megmetszeni, úgyhogy nem kapkodom el. Majd februárban, ha a hosszú távú előrejelzésben nem mondanak komoly lehűlést.

2023. jan. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!