Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még nem késő megmetszeni az...

Még nem késő megmetszeni az orgonát ?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 méternél nem nagyobb orgona "bokor" ami valahol a semmiben van, de nincs megmetszve.

Én szoktam az utóbbi időben, de már rég nem jártam arra.

Most láttam, hogy senki nem metszette meg, de amióta én csináltam rengeteg virág lett rajta.

De a mostani kimaradt.

Még teremhet jövőre rendesen rajta virág ?


Már termett rajta az a termése...

És okt. vége van.

Ha megmetszem még jó lehet ?


Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. okt. 23. 03:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az orgona metszetlenül is ugyanúgy virágzik, kivéve, ha valamiért legyengült, pl. nagy fa alatt van. Vagy nem ugyanúgy, hanem gyengébben, mert metszéskor valószínűleg pont a legerősebb, kinyúló részeket vágod le, amiken a virág fejlődött volna.

Nyár közepére már kialakultak a jövő évi virágrügyek, onnantól már csak csökkentheted a virágzást a metszéssel. Ha legyengült bokorról van szó, amit erősíteni kell, mert nem képes virágot fejleszteni, azt közvetlenül a szirmok lehullása után kell metszeni. De igazából a visszavágás ilyenkor is a második évben érezteti hatását, mert a virágzás ideje után már nem nagyon nő, hacsak nincs egy extrém visszavágás.

De ha úgy látod, hogy sokkal gyengébb hajtásai vannak, mint amiken a virágok fejlődni szoktak, és jövőre úgyse lesz virágzás, akkor még igen, most is megmetszheted, a 2023-as virágzás érdekében, feláldozva a jövő évi esetleges virágokat. Októberben ugyan már nem való metszeni, de az orgona az mindent kibír.

2021. okt. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van orgonám, soha nem volt metszve, nem is értem, eddig minek csináltad. Mindig tele van virággal.
2021. okt. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát azokat a részeit akarnám levágni, ahol a virágokat hozta.

Mert múltkor (csak azt csináltam) is rögtön virágzás után "metszettem meg".

Bocsi ha rosszul mondtam, mert igazából erre gondoltam.


És ez a vágás után mindig szépen termett.

Észre vettem már régebben, de kezdett egyre kevesebb virágot hozni, aztán mikor elsőre ezt csináltam 1 évre rá nagyon szép volt.


Igazából arra gondoltam, ha most ott levágom azokat a részeket ahol virágzott, akkor még nem túl késő és lesz-e rajta jövőre újra sok virág ? :D

2021. okt. 23. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a csúcsokat vágod, annak semmi jelentősége nincs. Sőt, mint írtam, a jövő évi virágzás szempontjából már bármit vágsz, nincs jelentősége, mert a jövő évi virágok már ott vannak a rügyekben hónapok óta. Ezek az erős, viszonylag hosszú hajtások. Ahol egyáltalán nincs ilyen, onnan lehet nagyobb részeket levágni ritkításképpen. De így látatlanban nem tudom megmondani. (Ha látnám, akkor is inkább csak tippelni tudnék.) De az biztos, hogy a kiálló részeken lévő legerősebb vesszőkön lesz legnagyobb valószínűséggel virág.
2021. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!