Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy zártkert eladása miért...

Egy zártkert eladása miért húzodik el vagy fél évig?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Fél év az semmi. Ha egy ingatlan túl van árazva vagy rossz helyen van vagy egyéb baj van vele, akár 3-4 évig sem kel el. És ez nemcsak zártkertre, hanem belterületi kertes házra is igaz. A szembe szomszédom árulja a házát. De én már legalább 3 éve hallottam, hogy árulja. De egyébként titkolja, hogy árulja. Egy ismerősöm látta interneten hirdetni, mondta, hogy mennyiért. Na, annyiért persze a kutyának se fog kelleni.
ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kel el, akkor vagy túl drága, vagy nem előnyös helyen van, vagy nem előnyös a fekvése, vagy egyéb probléma (közös osztatlan, vagy szolgalmi jog, magasfeszültség felette, stb), ha zártkert akkor hitelt, csokot nem lehet rá felvenni (csak személyi hitelt drágábban), céget sem biztos, hogy be lehet oda jelenteni, stb.


"De egyébként titkolja, hogy árulja." Ha nem szól, nem rak ki táblát, attól még nem biztos, hogy titkolja. Én sem tennék ki táblát, ha nem muszáj, vagy ha nem forgalmas a hely akkor felesleges is.

ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

De, titkolja.

Valaki rákérdezett és tökre ideges lett és letagadta. Miközben ingatlan irodáknál hirdeti. De vannak más idióta dolgai is, szóval mi nem csodálkozunk.

ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, most gondoltam csak bele, hogy milyen rosszul fogalmaztam meg a kérdésem. Szóval a helyzet az, hogy van a tulajdonomban egy zártkert, amit a szomszédom venne meg. Decemberben ügyvéd jelentétében alá is írtuk az adásvételi szerződést, ami felkerült a megyei földhivatalhoz, már lejárt a kifüggesztés is és az ügyvéd árulta el, hogy nem élt senki az elővásárlási jogával, de majd értesít minket, ha be kell menni aláírni még a tulajdonátruházást és a tulajdonkifizetést.
ápr. 18. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az ügyvéd alszik az ügyön. Hívd fel, kérdezz rá, hogy áll az ügy. PLáne, ha már megkapta a pénzét, akkor nem sürgős neki semmi.
ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam ma és ezt a választ kaptam tőle, hogy majd mindenkit értesítenek róla. Még nem fizettünk az ügyvédnek.
ápr. 18. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Én rámenősebb lennék.

Mire várunk? Minek kell történnie még, hogy mehessünk aláírni? Melyik hivatalon múlik ez? Tudna-e ügyintézőt mondani telefonszámmal?

Ezt így mind megkérdezném tőle. Esetleg megjegyezném, hogy ha nem tud foglalkozni az üggyel, akkor keresek másikat, akinek van rá ideje. És természetesen akkor csak neki fogok fizetni.

ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam korábban, hogy a zárt kert egész adásvétel folyamata legalább 6 hónap szokott lenni, de sokszor előfordul egy éven túli ügyintézési határidő is, de miért tart ilyen sokáig az ügyintézés?
ápr. 18. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Mert a zártkert az - ha nem vontad ki a művelés alól - akkor termőföld, mester!


Innentől kezdve megőszülsz, mire eladod, már ha egyáltalán el tudod adni.


Nem az önkorival, meg az elővásárlási jogosultakkal van a legnagyobb gond, hanem a Földforgalmi törvénnyel. Nagyon kötöttek a szabályai és időben hosszadalmasak.

Jóváhagyás kell a helyi földbizottságtól majd a vármegyei földhivataltól is. És ez NEM AUTOMATIKUS: van az az opció, hogy nem hagyják jóvá az adásvételt.

Ilyenkor telekalakítással kell megoldani a dolgot, (végleges más célú hasznosítási engedély) ami egy speciális eljárás a földhivatalnál. Ennek megint vannak feltételei.

ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
ápr. 18. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!