Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok ha beírtam...

Mire számíthatok ha beírtam magam a jelenlétibe a munkahelyen és lebuktam?

Figyelt kérdés
Az eset Magyarországon történt egy cégnél, ahol külsősként dolgozom, csak jelenlétit kellett írni, reggel 6kor végeztem, láttam, hogy kint van már az aznapi, mentem volna vissza éjjelre, szóval fogtam, és beírtam magam, aztán nem mentem be. Csak egy papír alapú jelenléti volt, más nem. Sokan viszonylag sokan dolgoznak ott, én meg új vagyok, gondoltam úgysem ismernek nagyon, nem tűnik fel senkinek. Párszor sikerült is, de sajnos lebuktam végül, gondolom kirúgnak (vagyis a munkaközvetítő, mert azon keresztül voltam ott), de mást tudnak tenni, jogi lépéseket is akár ellenem?
ápr. 19. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van egy fegyelmivel megúszod. Ha nem, akkor kirúgnak.
ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy véletlenül rossz helyre írtad be magad. Ha szerencséd van, nem rúgnak ki.
ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fel nem jelenthetnek csalás miatt, vagy mert kárt okoztam nekik azzal, hogy nem voltam ott?
ápr. 19. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenteni valószínűleg nem fognak, károkozás olyan értelemben lehet, ha munka nélkül kapnál fizetést. Ha volt ilyen, azt levonják majd a fizetésből.
ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen kirúgnak. Szerinted te vagy az első aki ilyennel próbál trükközni? :D
ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát simán tehetnek feljelentést. Főleg, ha több eset is volt, és nem vallod be.
ápr. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!