Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelessége -e jogilag egy...

Kötelessége -e jogilag egy közös képviselőnek egy eladott panellakás után pincerészt biztosítania az új tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Egy nagy panelházról van szó kb. 90 lakással.

A régi tulajnak nem volt pincéje, de nekünk kellene egy kis rész.

A közös képviselő elég elutasító. Van olyan jogszabály, ami ezt megköveteli?



ápr. 19. 12:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
A tulajdoni lapodon mi van? A pince/közös helyiségek hány százalékát vetted meg?
ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp.
ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdoni lap a döntő.

Ha van a lakáshoz pince akkor van. Ha nincs akkor nem jár.

ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
65%
én úgy tudom,a TH. pincerésze közös tulajdon. a részeket használatra adják át a lakástulajdonosoknak.tehát az Alapito Okirat és a Társasházi Működési Szabályzat szerint ez kötelező.kérd el mindkettőt a közös kéviselőtől.ha nem adja oda a hivatalos másolatot,jegyzőhöz kell fordulni segítségért.
ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor most a tulajdoni lap vagy a működési szabályzat a döntő??
ápr. 22. 09:43
 6/20 A kérdező kommentje:
Sajnos a tulajdoni lapon nincs pince, akkor ez azt jelenti, hogy nem tarthatok rá igényt? Vagy a működési szabályzat szerint mégis???
ápr. 22. 23:36
 7/20 anonim ***** válasza:
Amikor én panelban laktam, akkor a pince közös tulajdon volt -mint pl.a kerékpártároló, vagy a lépcsőház- de azt kiadták bérbe, idegennek, és a bérleti díjjal csökkentették a közös költséget.
ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a szomszédoknál, ott lakóknál, hogy van-e pincéjük, vagy hogy van ez ott.
ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, hogy mit vettél!


1. Vettél egy lakást és egy pincét (pincerészt) ebben az esetben a tulajdoni lapon ez szerepel (meg az alapító okiratban is) ekkor teljesen tiszta a dolog => különtulajdon közös képviselőnek semmi köze hozzá. Az eladótól kaptál kulcsot.


2. Vettél egy lakást és van közös tároló (amiből a tulajdoni hányadod szerint) használhatsz. Ebben az esetben is az eladótól kellett volna kulcsot kapnod, de a KK adhat kulcsot ha van neki.


Ha közös a tároló akkor az szmsz szabályozhatja a használatát.


"én úgy tudom,a TH. pincerésze közös tulajdon"

Ez közel sem általános, az a mérvadó ami az alapító okiratban van. Lehet közös is , de lehet a lakáshoz rendelve is sőt lehet teljesen külön albetét is.

ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az a szokás, hogy bizonyos lakók "elbitorolnak" teljes pincerészeket, nem adnak kulcsot, így "nincs pince". Elvileg egy pincerészt 4 lakó használhat vagy 6 maxiumum. Egyes emberek kisajátították, a közös képviselőnél ezek nincsenek jelezve. A kérdés, hogy milyen jogalapom van arra, hogy mégis igényeljek egy részt, hisz elvileg jár...
ápr. 23. 13:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!